Skandál kvůli Faltýnkovi? Vedení Dopravního podniku tají smlouvy s advokátem Hlínou a úmyslně zadržuje dokumenty. To pro PL uvedl člen dozorčí rady této společnosti

14.05.2019 16:25 | Zprávy
autor: tan

O tom, že byl v Dopravním podniku hlavního města Prahy nepořádek, psaly ParlamentníListy.cz opakovaně. Šlo o předražené zakázky, pofiderní nákupy různých předmětů od stále stejné firmy, dále jsme uveřejnili interní audit a mnoho jiných informací. Změnilo se něco poté, co do čela firmy nastoupil manažer Petr Witowski? Nevypadá to, soudě z rozhovoru, který naší redakci poskytl člen dozorčí rady pražského DP Michal Štěpán (Piráti).

Skandál kvůli Faltýnkovi? Vedení Dopravního podniku tají smlouvy s advokátem Hlínou a úmyslně zadržuje dokumenty. To pro PL uvedl člen dozorčí rady této společnosti
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Petr Witowski
V souvislosti s velmi zvláštním a silou prosazeným prodloužením smlouvy mezi Dopravním podnikem v Praze a společností Siemens (na takzvaný full service) jsme oslovili členy dozorčí rady pražského DP. Zajímalo nás, zda je pravda, že dozorčí rada nikdy neměla možnost tuto smlouvu vidět a komentovat ji, a také, zda by uvítali audit této smlouvy. 
 
Všechny tyto poznatky jsme přitom získali od vysokých činitelů DP.
 
Jako první se redakci ozval Michal Štěpán, který se do vedení pustil zostra. „Problém nevidím jen konkrétně s jednou smlouvou, ale s komunikací s vedením DPP vůbec. Vedení nám například odmítlo předat dokumenty, které se týkají působení pana Hlíny v DPP a dceřiných společnostech, jiné dokumenty dostáváme až poté, co proběhlo jednání a hlasování, kterého se dokumenty týkaly,“ řekl nám Štěpán.
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…