Škárku soud ze sněmovny nevykope. Právníci jsou bezradní

13.04.2012 14:18 | Zprávy
autor: jav

Právní experti se s rozpaky dívají na rozhodnutí soudce Jana Šotta, kterým odsoudil Jaroslava Škárku k desetiletému zákazu funkce poslance.

Škárku soud ze sněmovny nevykope. Právníci jsou bezradní
Foto: Vladimír Škarda
Popisek: Jaroslav Škárka u soudu s Vítem Bártou

„Ústava nepředpokládá, že by mandát poslance zaniknul jinak, než je taxativně uvedeno v článku 25. Ústava tady má mezeru,“ řekla České televizi bývalá místopředsedkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová.

„Pochybuji, že by rozhodnutím obecného soudu mohl být poslanec zbaven mandátu,“ neskrývá rozpaky ústavní právník Václav Pavlíček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co by EU měla z toho, kdyby nás zatáhla do války?

Vy tvrdíte, že se o to pokouší. Proč by to dělala? A k té mírové iniciativě Trupma. Podle vás je jeho návrh vůči Ukrajině spravedlivý? Nezohledňuje jen zájmy USA a Ruska?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolaborant Babiš, zuří Miroslava Němcová. A vytáhla kriminál

8:23 Kolaborant Babiš, zuří Miroslava Němcová. A vytáhla kriminál

Opatrně, jen s mírným náznakem kritiky, se k postoji české delegace v Bruselu, vedené premiérem Andr…