Skokany krajských voleb jsou Kubera, Jurečka a Pospíšil. Jak jsou na tom dámy?

09.10.2016 7:26 | Zprávy

Skokany letošních krajských voleb se stali senátor a teplický primátor Jaroslav Kubera (ODS), ministr zemědělství a místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka a europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil. Vyplývá to z údajů na volebním serveru. A jak jsou na tom ženy?

Skokany krajských voleb jsou Kubera, Jurečka a Pospíšil. Jak jsou na tom dámy?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Jiří Pospíšil

Kubera se dostal v Ústeckém kraji z 55. na druhé místo kandidátky občanských demokratů. Dostal 1 670 přednostních hlasů, tedy 10,49 procenta, píše ČTK.

O 51 míst z 55. na 4. místo voliči vynesli Jurečku v Olomouckém kraji. Stačily mu k tomu kroužky 1 235 voličů, tedy 6,4 procenta.

Pospíšil se díky přednostním hlasům posunul z 50. pozice plzeňské kandidátky na první místo. Preferenční hlas mu dalo 2 819 voličů, tedy 24,79 procenta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Tomio Okamura byl položen dotaz

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

To, co tvrdíte je opravdu hodně za hranou. Jen píšete o EU, kdo jako přesně by měl mít možnost číst soukromou komunikaci? To jako poslanci EU nebo kdo? A máte informace, kdo z českých politiků je pro?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Do Partie poslali Lipavského. Málem z toho byla třetí světová

13:15 Do Partie poslali Lipavského. Málem z toho byla třetí světová

„My čtyři roky vidíme jeden skandál za druhým. My vidíme vládu, která za poslední čtyři roky pozvala…