Skřípot v koalici: Náměstkyně Babišovy ministryně žene k soudu Čunka

07.02.2014 8:10 | Zprávy

Lidovecký senátor Jiří Čunek a náměstkyně ministryně spravedlnosti za ANO Hana Marvanová by k sobě díky nové vládní koalici měli mít blízko. Opak je však pravdou. Vzájemně na sebe podávají trestní oznámení, která se týkají kauzy H-System. Deník Právo píše, že advokátka Hana Marvanová spolu s advokátem Josefem Monsportem ve středu podali trestní oznámení na Jiřího Čunka. Ten se podle nich dopustil křivého obvinění, a to tím, že podal trestní oznámení v souvislosti s H-Systemem zase na Marvanovou a spol., a to kvůli údajnému podvodu.

Skřípot v koalici: Náměstkyně Babišovy ministryně žene k soudu Čunka
Foto: Archiv HM
Popisek: Advokátka Hana Marvanová

Budoucí první náměstkyně ministryně spravedlnosti Hana Marvanová a advokát Josef Monsport podezírají Jiřího Čunka, že se svým trestním oznámením souvisejícím s kauzou H-System mohl dopustit křivého obvinění. Že Čunek podal oznámení na Marvanovou, která zastupuje část z více než tisícovky okradených klientů H-Systemu ze sdružení Maják, správce konkurzní podstaty Monsporta, zvláštního správce Ivo Mráze a soudkyni Evu Hodačovou, vyšlo prý najevo minulý týden.

ParlamentníListy.cz o sporu Marvanové s Čunkem obsáhle informovaly ZDE.

Čunek se domnívá, že se dopustili podvodu. Právo má text obvinění k dispozici a informuje, že podle Čunka jmenovaní v rámci konkurzního řízení za úplatu rozprodávali pod cenou majetek H-Systemu předem domluveným kupcům. Tím měli podle Čunka klientům H-Systemu a na 12 let odsouzenému tuneláři Petru Smetkovi způsobit více než miliardovou škodu.

Trestní oznámení podle Marvanové obsahuje lži

Na Čunkovo oznámení již ve středu reagovali Marvanová s Monsportem a poslali nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi trestní oznámení na Čunka, „skutečné pisatele“ jeho podnětu a další lidi s nimi spojené. „Jejich trestní oznámení totiž obsahuje kromě opatrných pomluv a špinění i prokazatelné lži o údajných provizích (odměnách) za údajné nevýhodné prodeje, lži o nezákonném ovlivňování věřitelského výboru a rovněž tak lži o údajném povrchním šetření téhož v r. 2004,“ napsali dle zjištění Práva.

Čunek mimo jiné v oznámení prý napsal, že v konkurzním řízení měly být rozprodány nemovitosti H-Systemu v hodnotě nejméně tří miliard korun za cenu v řádech desítek milionů. Jenže Marvanová s Monsportem tvrdí, že pokud by si Smetka nechal takový majetek, nemohl by být následně odsouzen a nemohlo by dojít k pravomocnému prohlášení konkurzu, protože by aktiva převyšovala dluhy.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …