Škromach fanouškům: kdo podle vás bude šéf extremistů? Bobo nebo Vandas?

22.09.2011 22:47

Vítězem voleb do Poslanecké sněmovny by byli podle aktuálního volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) sociální demokraté. Svůj hlas by jim dalo 35 procent Čechů. Dobré, ale do voleb daleko, napsal k údajům místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach. Spolu s tím upozornil na nebezpečí extremismu.

Škromach fanouškům: kdo podle vás bude šéf extremistů? Bobo nebo Vandas?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda Senátu i ČSSD Zdeněk Škromach
reklama
"To není špatné, ale do voleb daleko a extremisti, kteří zde nejsou zahrnuti posilují, a čekají na svého charizmatického vůdce. Kdo myslíte, že to nakonec bude?" zjišťoval Škromach mezi svými přáteli na sociální síti Facebook. Odpovědí přišlo hned několik desítek.

"Zdeňku, extremismus je extremismus. Ať je jakýkoliv. Vandas je extremní levičák a Bobo populistka. To je krapet rozdíl. Ale to je na delší debatu. Má reakce byla jen na to, že extremisté v průzkumu zahrnutí jsou a dokonce sedí ve sněmovně. Já taky na to koukal, že se soudruh Filip přiznal k extremismu," připustil Radek Velička.

"Jen mi nejde na rozum, když ČSSD posiluje, KSČM posiluje, ODS je na svém a padá jen TOP09... odkud se ty hlasy pro ČSSD a KSČM teda berou? Že by se vzpamatovali ti, co místo k volbám jezdili radši na chalupu?" napsal Jiří Pouzar.

Škromach, který se do debaty jednou také zapojil, zmínil extremisty zejména v souvislosti se Suverenitou a Dělnickou stranou sociální spravedlnosti.

Ve čtvrtečních výsledcích svého šetření CVVM zveřejnilo i stranické preference, které představují aktuální rozložení sympatií k politickým stranám, nelze je však zaměňovat s předpovědí reálného volebního chování. V rámci těchto preferencí rovněž vede ČSSD s 21,5 procenty hlasů. Občanské demokraty preferuje 12,5 procenta lidí, KSČM 10,5 procent, TOP 09 8,5 procent. Sympatie k lidovcům vyjádřilo tři procenta dotázaných a k VV 2,5 procenta.

Průzkum se uskutečnil v době od 5. do 12. září a na otázky v něm odpovídalo 984 Čechů starších 15 let. Pětapadesát procent dotázaných přitom uvedlo, že by se případných voleb nyní zúčastnilo. Deklarovaná volební účast je tedy o něco nižší, než byla reálná účast v posledních volbách v květnu 2010. Tehdy volilo 62,6 procenta lidí.


Kde to žije:


Foto: Hans Štembera


Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

22:22 Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

Ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se znechucením sleduje, …