Škromach už není stínovým ministrem, Sobotka ho vyměnil

22.06.2012 6:07

Šéf ČSSD Bohuslav Sobotka nahradil místopředsedu Zdeňka Škromacha ve funkci stínového ministra práce a sociálních věcí náměstkyní jihočeského hejtmana Ivanou Stráskou. Odborným mluvčím pro sport bude bývalý cyklistický reprezentant, senátor Jozef Regec. Nahradí hokejistu Jiřího Šlégra, který ČSSD opustil spolu s expředsedou Jiřím Paroubkem. Sobotka dnes o změnách informoval ČTK.

Škromach už není stínovým ministrem, Sobotka ho vyměnil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Škromach

Škromach ČTK řekl, že myšlenka opustit stínovou vládu v něm uzrála už počátkem roku. Měl prý jedinou podmínku, aby jeho nástupkyní byla žena. "A to se stalo," uvedl. Připomněl, že byl skutečným ministrem práce a sociálních věcí a dvakrát také stínovým ministrem. Dodal, že už by také chtěl nějakou změnu.

Škromach končí po dohodě

Šéf ČSSD rovněž potvrdil, že stínového ministra zdravotnictví Davida Ratha, vazebně stíhaného pro podezření z korupce, ve funkci nahradí senátor a známý brněnský onkolog profesor Jan Žaloudík. Žaloudíkovo jméno jako možného kandidáta na tuto funkci se objevilo již dříve.

O změně v sestavě vrcholných opozičních politiků Sobotka údajně uvažoval už před Rathovou kauzou. Uvedl, že Škromach funkci stínového ministra končí po dohodě. Chce prý se více soustředit na práci v Senátu. V pátek ráno změny ve stínovém kabinetu ještě projedná politické grémium ČSSD a Sobotka je oficiálně představí na následující tiskové konferenci.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

20:48 Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

Optimismus a očekávání dobrých volebních výsledků – v takovém duchu se nesla atmosféra startu horké …