Skupina poslanců navrhla mantinely pro kampaně v obecních volbách

14.09.2019 13:10 | Zprávy
autor: nab

Do zákona o obecních volbách by se mohl dostat výslovný požadavek na vedení čestné a poctivé volební kampaně. V jeho novele to navrhla skupina opozičních poslanců STAN, TOP 09, KDU-ČSL a Pirátů. Předkladatelé v čele s předsedou Starostů Vítem Rakušanem poukazují na to, že obecní volební zákon jako jediný z volebních norem takovou podmínku pro kampaň neobsahuje.

Skupina poslanců navrhla mantinely pro kampaně v obecních volbách
Foto: archiv starosty
Popisek: Vít Rakušan

„Volební kampaň musí probíhat čestně a poctivě, zejména nesmí být o kandidátech, politických stranách, politických hnutích nebo koalicích, na jejichž kandidátních listinách jsou uvedeni, zveřejňovány nepravdivé údaje,“ zní navrhované ustanovení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Mohu vás požádat o vyjádření?

Je to, co píše Rajchl pravda? U něj jeden nikdy neví. A jestli ano, jak to vysvětlíte? Děkuji https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Rajchl-PRO-Kontrakt-Fialovy-vlady-je-nejhorsi-na-svete-791747 Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bezpečná a barevná Paříž, vysílá Zelená. A český internet umřel smíchy

21:17 Bezpečná a barevná Paříž, vysílá Zelená. A český internet umřel smíchy

Paříž ochromily násilnosti. Oslavy triumfu PSG ve fotbalové Lize mistrů maji na kontě 219 zraněných …