Šlachta prý rozházel hračky kmotrům. Chovanec ho chce zničit a Babiš může slavit

9. 6. 2016 21:00

Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych uvažuje nad utajovanými a „zpackanými“ změnami v policii. Vše se odehrává v tichosti a bez profesionálů. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) prý vymyslel cosi velmi hloupého, navíc asi nedomyslel, že tím nahraje na smeč Andreji Babišovi (ANO).

Šlachta prý rozházel hračky kmotrům. Chovanec ho chce zničit a Babiš může slavit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta, šéf ÚOOZ

Ještě před několika dny českou politickou scénou hýbal protikuřácký zákon, v němž šlo hnutí ANO proti koaličním partnerům a potopilo protikuřácký zákon, což podle politiků a komentátorů mohla oslavit tabáková lobby. Na ANO se snesla vlna kritiky. Teď se však situace mění. Na veřejnost prosákly informace o připravovaných změnách v policii, jejichž obětí má být šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta.

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) to sice popírá a říká, že jde toliko o reorganizaci, kterou chystá nezávislý policejní prezident Tomáš Tuhý. Ten ji vzhledem k měnícím se podmínkám v boji se zločinem považuje za zásadní, ale Fendrych se přesto domnívá, že prvotním cílem této reorganizace je Robert Šlachta.

Celý komentář naleznete zde.

Politici, v tomto případě prý především politici ČSSD, chtějí zřejmě Šlachtu dostat pod kontrolu. Plukovník Šlachta by sice mohl zůstat prakticky na svém místě a na oko by se toho pro něj mnoho nezměnilo, jenže podle komentátora je opak pravdou. Nad Šlachtou by se totiž ocitli nadřízení, kterým by musel hlásit, co dělá, koho odposlouchává a jak pokročil v jednotlivých kauzách. A to je zřejmě to, co politici chtějí, protože by se tyto informace mohly dostat až k nim.  

„Ještě jedna vize. Pokud ČSSD vyžene Šlachtu z policie, kam půjde? Uvažovali o tom socialisté? Kdo po něm sáhne? Představte si exšéfa ÚOOZ, který rozházel hračky kmotrům, na kandidátce ANO. Opravdu si nelze představit nic hloupějšího, než nyní udělali Chovanec a Laube za přikyvování Tuhého,“ shrnuje Fendrych.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povedlo se to, nebyl v tom Havel. Jinde kradli víc. Jenom ten Bakala... Docent Ševčík o devadesátkách

14:59 Povedlo se to, nebyl v tom Havel. Jinde kradli víc. Jenom ten Bakala... Docent Ševčík o devadesátkách

Hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček ve svém pravidelném podcastu BHS Expres přivítal proděkana…