Šlachta šlápl Sobotkovi na kuří oko jménem OKD, padlo od Okamury. A představte si, kdo se také zastal odcházejícího plukovníka

10.06.2016 20:39

Vysokoškolský pedagog Marek Hilšer se na svém blogu na iDNES.cz vyjádřil ke kauze kolem šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty. Ten je podle něj pod útokem ze strany ministra vnitra Milana Chovance a policejního prezidenta Tomáše Tuhého, kteří se snaží zrušit poslední možnost, jak může zákon dosáhnout na politiky.

Šlachta šlápl Sobotkovi na kuří oko jménem OKD, padlo od Okamury. A představte si, kdo se také zastal odcházejícího plukovníka
Foto: Facebook.com
Popisek: Koláž, která koluje po sociálních sítích zachycující aktivistu Marka Hilšera

„Když Pavla Zemana jmenovali do funkce vrchního státního zástupce, běžný občan deprimovaný arogancí zkorumpovaných politických elit a kmotrovskými praktikami netušil, že se v české kotlině začíná dít něco pozitivního,“ otevřel Hilšer svůj komentář. Nástupem Zemana to začalo, pokračovalo s Bradáčovou, vyústilo v zatčení „Davida Ratha s krabicí plnou milionů“ a následovaly další podobné akce.

A úspěchy přivolaly pozornost „kmotrovských temných sil“, ty však nakonec prohrály a odebraly se do ústraní.

„Dnes se útok na bojovníky proti kmotrům opakuje. Nečekaný výpad tentokrát přichází ze strany Sociální demokracie a kmotrů s ní spojených,“ napsal Hilšer. ČSSD podle něj má strach z toho, že nemůže zasahovat do procesů uvnitř Šlachtova útvaru, což její členy v mnohém omezuje a místy i ohrožuje.

Celý text zde.

„A tak na scénu nastupuje ministr vnitra Chovanec s policejním prezidentem Tuhým, aby odstranili Šlachtu. Postup je jednoduchý. Pod zástěrkou bleskové reformy, o které věděl jen málokdo, bude do tří týdnů zničena protikorupční elitní jednotka. Nemají-li zbraně na českou justici, alespoň paralyzují to nadějné, co zbývá v české policii. Tomu se říká Chovancův blitzkrieg na spravedlnost,“ shrnul Hilšer celou situaci ohledně Národní centrály proti organizovanému zločinu.

Výsledkem je, že Šlachta odchází do civilu. „Je to velmi špatný signál, že se do české kotliny vracejí staré pořádky, a může být i hůř,“ napsal pedagog a dodal, že nedůvěra bežných lidí v systém stále roste a naděje na zlepšení je v nedohlednu. Politici neplní sliby, jen si drží svá místa a veřejnosti se nakonec nikdo nezastane.

Oligarchové zvítězí, zní od Okamury

„Je to samozřejmě zatím jen úvaha, ale nějak mi to do sebe zapadá čím dál tím více,“ říká Radek Rozvoral. Manažer, místostarosta Všechlap u Nymburka a člen předsednictva Okamurovy SPD si nedovede jinak vysvětlit, proč by se půl roku v utajení pracovalo na Šlachtově odvolání.

„Nahlas se mluví o tom, že je třeba, aby se celá kauza kolem OKD konečně vyšetřila, a protimafiánský útvar vedený Robertem Šlachtou se s politiky zapletenými do korupce moc nemazlí, takže je možné, že již kolem OKD krouží a získává informace, což by bylo velice dobře. Ty informace by mohly zlomit vaz premiérovi, který má již zmíněnou divokou privatizaci na svědomí z doby, kdy řídil ministerstvo financí,“ spekuluje dále bloger.

Celý komentář ZDE.

Šlachta podle něj doplatil na to, že se mu dařilo a jeho lidé drželi jazyk za zuby, takže k politikům neunikaly informace tak, jak byli dříve zvyklí.

„Na jeho odstranění mají již delší dobu zájem hlavně špičky od modrého ptáka (ODS) a nula devítky (TOP 09), které by se mu chtěly pomstít za ‚premiérku‘ Nagyovou,“ připomíná. A když se začal cítit ohrožený i premiér, byl prý osud úspěšného detektiva zpečetěn.

„Pan Šlachta již nemá šanci a oligarchové opět zvítězí,“ uzavírá chmurně.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

Chápete vůbec dnešní situaci z pohledu obyčejných lidí?

Dobrý den, souhlasím s Vámi v tom, že je závist špatná, i že si u nás lidi na můj vkus závidí až moc - často nesmyslně, ptotože mají zpřeázené priority nebo třeba i jen proto, že je někdo schopnější a úspěšnější, ale sám proto, aby se měl líp, nic nedělá. Opravdu si ale nyní myslíte, že je to jen o ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Fiala, Pekarová a další tepali Babiše ze svých pracoven. On za to poslal mezi lidi tohle. Z obytňáku

22:32 VIDEO Fiala, Pekarová a další tepali Babiše ze svých pracoven. On za to poslal mezi lidi tohle. Z obytňáku

Bývalý premiér ve svém pravidelném pondělním hlášení Čau lidi, které vysílá z obytňáku, s nímž vyraz…