Šlachta vyšetřuje... A Ivo Rittig z toho má zase srandu. Čtěte

19.05.2014 14:08

Lobbista Ivo Rittig na svém twitterovém účtu komentuje nové informace týkající se vyšetřování bývalé šéfky kabinetu premiéra Jany Nagyové (dnes Nečasové). Útvar na odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Roberta Šlachty začal podle deníku MF Dnes prošetřovat případ Nagyové v roce 2012 kvůli podezření ze sabotáže. Rittig prý sabotáž očekával.

Šlachta vyšetřuje... A Ivo Rittig z toho má zase srandu. Čtěte
Foto: twitter.com
Popisek: Ivo Rittig

Anketa

Jste spokojeni s prací Bradáčové a Ištvana?

90%
10%
hlasovalo: 13762 lidí

Podle žalobců šlo v případu Jany Nagyové o to, že organizovaná skupina lidí cíleně obsazovala důležité posty ve státní správě tak, aby z toho měla užitek a zároveň krytá záda.

„Sedmého března 2012 zahájil Útvar pro odhalování organizovaného zločinu úkony k prověření skutečnosti důvodně nasvědčující spáchání trestného činu sabotáže," cituje MF Dnes dozorujícího státního zástupce Rostislava Bajgera.

Čekal jsem sabotáž. To už je vážně darda

Rittig k tomu na svém Twitteru dodává: „Já jsem říkal, že vyrukují se sabotáží… To už je vážně darda. Každej, kdo dneska zavolá sekretářce Sobotky, aby se třásl strachy.“

Právníci neví, jestli nebudu obžalovaný z genocidy, glosuje Rittig

Lobbista pak přidává zprávu od svých právníků. „Prej jediný, co se mně prokurátoři nebudou snažit přišít, je urážka mezi vojáky. U genocidy si tak jistí nebyli,“ napsal Rittig snad s odkazem na pokračující soud s bosenskosrbským generálem Ratkem Mladičem, který je obžalován ze zločinů proti lidskosti a z genocidy.

Rittig dlouhodobě kritizuje vyšetřování, z kterého pravidelně unikají informace do deníku MF Dnes. Naposledy s ironií komentoval tvrzení, že měl uplácet trojici rebelů z ODS - Marka Šnajdra, Ivana Fuksu a Petra Tluchoře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Senátu se chystá boj za práva českých držitelů zbraní

22:58 V Senátu se chystá boj za práva českých držitelů zbraní

Peticí LIGY LIBE „Za zachování práv bezúhonných českých občanů v oblasti legálních zbraní“ se bude p…