Sladký život manželky Stanislava Grosse, popsal bulvár

13.11.2011 4:22 odp.

Vdát se za premiéra se nepochybně vyplatí, obzvlášť, je-li to chlap, který to myslí skutečně upřímně. Své o tom ví někdejší servírka Šárka Grossová, choť expremiéra Stanislava Grosse. Spolu s manželem vlastní nemovitosti za miliony, vozí se luxusními vozy a pracovat už jaksi nepotřebuje. Tak to vidí bulvární deník Blesk.

Sladký život manželky Stanislava Grosse, popsal bulvár
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Stanislav Gross

Grossová si život vydržované paničky patřičně užívá: Barrandovský byt opouští až k desáté dopoledne a do pražských ulic míří v milionovém džípu. Podrobnosti o svém nákupu však redaktorům a především fotografům Blesku vyjevit odmítla.

Někdejší paní premiérová vlastní živnostenský list na poradenskou a konzultační činnost. Působí také jako předsedkyně správní rady nadačního fondu Diamant dětem. Jak však odhalil zmíněný bulvární deník, Grossová to s prací asi nijak moc nepřehání.

Myslel to upřímně

Šárčin manžel Stanislav Gross předvedl jeden z nejstrmějších politických pádů novodobé historie. Populární mladý politik se v roce 2004 dostal až do premiérského křesla, aby se o rok později musel veškerých politických funkcí vzdát, protože nedokázal zdůvodnit původ milionů, za který koupil barrandovský byt.

Zmíněná částka však byla pouhý pakatel proti penězům, které Gross zázračně vydělal po odchodu z vysoké politiky. Expremiér si vydělal 100 milionů na akciích společnosti Moravia Energo, jejichž cena pětinásobně vzrostla těsně před tím, než je expremiér prodal. Podle analytiků přitom hodnota společnosti v žádném případě nemohla za dobu, co ji Gross vlastnil, takovým způsobem narůst. Grossův případ později vyšetřovala i protikorupční policie, nakonec jej však odložila.

Grossovo jméno je poslední dobou v médiích skloňováno také v souvislosti s provizí na prodej Mostecké uhelné společnosti, která skončily na účtech expremiérových blízkých a v Grossem založené nadaci.


Čtěte také:

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: qot

Andrej Babiš byl položen dotaz

kampaň

Negativní i špinavá kmpaň tu byly vždy, ale nemáte dojem, že s vaším příchodem do politiky, vše vygradovalo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak se mávalo „fašistou“ sem a tam. Odpůrci Babiše už možná zapomněli

15:44 Jak se mávalo „fašistou“ sem a tam. Odpůrci Babiše už možná zapomněli

„Fašisté a nacisté.“ Těmito slovy vzbudil Andrej Babiš pobouření u příznivců pětikoalice i u jejích …