Slávku Popelkovi zůstaly jen dluhy, soud a oči pro pláč

19.09.2013 14:26

Protestní akce něco stojí. Své o tom ví i Slávek Popelka, který se více jak dva roky snažil vyburcovat národ k odporu proti vládě a dalším autoritám a změnit poměry v zemi. I když plány byly mnohdy velkolepé, podpora občanů už tak velkolepá nebyla - a tak nakonec Popelkovi zůstaly jen dluhy a nepříjemnosti.

Slávku Popelkovi zůstaly jen dluhy, soud a oči pro pláč
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zástupci občanských iniciativ a protikorupčních aktivistů vynesli Moranu v podobě Václava Klause

"Začátkem listopadu jsem předvolaný k soudu ohledně toho, jak jsme měl údajně blokovat provoz a najíždět na policisty u Úřadu vlády. V řešení je také celá řada záležitostí kolem demonstrací, jež se konaly letos před Strakovou akademií. Věděl jsem, do čeho jdu, musel jsem s tím počítat, takže si nestěžuji, jen konstatuji," řekl ParlamentnímListům.cz bojovník za lepší poměry Popelka, který je pokládán také za jednu z nejznámějších osobností takzvané Holešovské výzvy.

Ovšem ani snahy Holešovské výzvy, která odstartovala s poměrně značným zájmem veřejnosti a dokonce se jí podařilo vloni v březnu dostat do ulic měst po celém Česku tisíce lidí, nakonec úspěch nezaznamenaly. A to i přesto, že ji jednu dobu začal podporovat například i Vít Bárta, na jedné z demonstrací a také pořádané akci s názvem Velký sněm vystoupil i senátor Tomio Okamura.  

Zůstaly také dluhy...

"V současné době zůstaly po všech těchto aktivitách pohledávky, které bude třeba uhradit. Z čeho, to však příliš netuším, přesto se s tím pokouším nějak poprat," svěřil se Popelka redakci s tím, že by však byl nerad, aby toto přiznání vyznělo jako "žebrání". Z čeho tedy konkrétně dluhy mimo jiné za tištění letáků a další pohledávky dosahující prý přes 40 tisíc korun, uhradí, zřejmě opravdu neví.

" I proto jsem musel další aktivity teď utlumit. A to včetně demonstrace, která se měla v září konat v Olomouci na podporu vrchního státního žalobce Ivo Ištvana. Prvořadé je vyřešení těch financí," dodal Popelka.

Bude čekat Popelku nepodmíněný trest?

Pražská policie letos v červnu navrhla, aby byl Slávek Popelka, jeden z hlavních představitelů iniciativy Holešovská výzva, obžalován. Hrozit mu tehdy podle policie mohlo až šest let vězení za násilí proti úřední osobě.

Incident se stal během dubnové demonstrace, kde Popelka svým vozem blokoval dopravu před Úřadem vlády a údajně najel do zasahujícího policisty.

Před úřadem tehdy protestující požadovali odstoupení kabinetu Petra Nečase. Podle slov policie Popelka zablokoval budovu, kde začínala schůze ministrů, a zablokoval i tramvajové koleje, na nichž stál několik minut. Když ho policisté vykázali, odjel, aby se následně vrátil a v autě se uzamkl. Místo odmítal opustit, se strážníky nekomunikoval a nakonec se měl proti jednomu z nich i rozjet.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Alena Hechtová

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

7:37 Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

TÝDEN V MÉDIÍCH Z patnácti uchazečů vybraných Volebním výborem zvolí Sněmovna pět nových členů Rady …