Slavná dáma vynadala OSN: Pro Sýrii není spravedlnost!

07.08.2017 22:04

Bývalá švýcarská prokurátorka Carla Del Ponteová sekla s prací v komisi pro Sýrii v OSN. Zdá se jí totiž, že komise určená k vyšetření válečných zločinů nic pořádného nedělá, protože nemá dostatečnou podporu od Rady bezpečnosti OSN. S odvoláním na švýcarskou agenturu SDA o tom informovala agentura Reuters.

Slavná dáma vynadala OSN: Pro Sýrii není spravedlnost!
Foto: Archiv TN
Popisek: Obrázky ze Sýrie před 20 lety

Carla Del Ponteová byla veřejnosti známá jako švýcarská prokurátorka. Později se stala členkou komise OSN pro vyšetřování zločinů proti lidským právům a válečným zločinům v Sýrii. Teď se rozhodla komisi opustit. Členům rady bezpečnosti OSN vyčetla, že komisi využívali jen k tomu, aby si vytvořili „alibi“, že dělají něco dobrého pro Sýrii. Ve skutečnosti ale komise nemohla dělat vůbec nic, protože neměla odpovídající politickou podporu.

Celý článek v angličtině najdete zde.

„Opouštím tuto komisi, protože není podpořena žádnou politickou vůlí. Je bezmocná, dokud neudělala nic Rada bezpečnosti OSN, pro Sýrii není spravedlnost,“ rozčílila se dáma, která má za to, že se v Sýrii děly strašlivé věci, ale zdá se jí, že není vůle nechat je vyřešit nějakým soudním tribunálem.

Bývalá švýcarská generální prokurátorka se stala členkou komise pro vyšetřování válečných zločinů v Sýrii v roce 2012. Samotná komise vznikla v roce 2011, aby vyšetřila např. útoky chemickými zbraněmi. Ostatní členové komise věděli, že Del Ponteová chce odejít, ale ve své práci hodlají dál pokračovat. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil účtuje: Střet zájmů, Čapí hnízdo? Žvásty, bláboly! Co to zničené zemědělství, prodaná voda, diktát, koho volit a vítat...

10:06 Ivan Vyskočil účtuje: Střet zájmů, Čapí hnízdo? Žvásty, bláboly! Co to zničené zemědělství, prodaná voda, diktát, koho volit a vítat...

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Nad zneužíváním syna pana Babiše ve volebním klání se mi zvedá žal…