Slavná loď Aquarius, která vytahovala z moře migranty a vozila je do Evropy, dostala stopku. Zde je důvod

24. 9. 2018 17:31

Loď Aquarius, která křižovala Středozemní moře a zachraňovala migranty na člunech, si zřejmě nějaký čas pobude v přístavu a nevyzvedne migranty ani z jednoho člunu mezi Afrikou a Evropskou unií. Co ji zastavilo? Podívejte se sami.

Slavná loď Aquarius, která vytahovala z moře migranty a vozila je do Evropy, dostala stopku. Zde je důvod
Foto: tripzone.cz
Popisek: Středozemní moře při západu slunce
reklama

Loď Aquarius, kterou společně provozovaly nezisková organizace Lékaři bez hranic a SOS Mediterranee, křižovala celé měsíce po Středozemním moři a vytahovala z moře běžence, kteří se snažili dostat z Afriky do Evropské unie. Křižovala i u libyjských břehů. V poslední době operovala pod označením Aquarius 2.

Podle agentury Reuters se teď loď na nějaký čas zastaví a nevyloví z moře jediného migranta plujícího v člunu na moři mezi Afrikou a Evropou. Plula totiž pod panamskou vlajkou, ale tamní úřady teď rozhodly, že posádce toto právo odeberou. Dokud posádka nenajde jiný stát, který by jí podal pomocnou ruku, loď musí stát v některém z přístavů. O odebrání vlajky prý jednala Panama s Itálií. Řím prý velmi tlačil na to, aby loď definitivně zastavila svou práci. Italský ministr vnitra Matteo Salvini však odmítl, že by italský kabinet měl se zastavením lodi cokoli společného.

Posádku prý údajná intervence italské vlády šokovala. Ačkoli Salvini angažmá Itálie v zastavení lodi popírá, dal také najevo, že bez ohledu na to, zda Aquarius 2 ještě najde nějakou zemi, pod jejíž vlajkou bude moct operovat, italské přístavy jí zůstanou navždy uzavřeny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

19:43 Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

V České televizi vystoupil k dění ve Spojených státech komentátor a publicista Jefim Fištejn. Kromě …