Slavní čeští komentátoři rozjeli palbu na Kreml: Jsme líné, vypasené a bezbranné ovce, Putinova kořist. Bojujeme o život. Buď my, nebo ti vrazi

21.07.2014 8:35 | Zprávy

Komentátoři českých médií se i v pondělí věnují převážně situaci na Ukrajině a letecké tragédii z minulého týdne. Ač to tak nevypadá, bojujeme o život, píše Bohumil Doležal na serveru Echo24.cz. Komentátor MF Dnes Teodor Marjanovič zase volá po probuzení a formulování protiruské odvety. Konečně Michael Romancov z Lidových novin píše o Vladimiru Putinovi jako o zkorumpovaném autokratovi.

Slavní čeští komentátoři rozjeli palbu na Kreml: Jsme líné, vypasené a bezbranné ovce, Putinova kořist. Bojujeme o život. Buď my, nebo ti vrazi
Foto: tan
Popisek: Trosky malajského letadla na Ukrajině

Podle Bohumila Doležala se pravděpodobně můžeme rozloučit s nadějí, že se najde černá skříňka letadla, jehož cesta z Amsterodamu do Kuala Lumpuru ve čtvrtek tragicky skončila nad územím východní Ukrajiny, a veřejnost se tak dozví, co se vlastně stalo.

Jak dodává, o všem se dozvídáme z „úzkostlivě korektních informací českého tisku". Mediální nestrannost podle Doležala otvírá cestu cynismu. Je prý potřeba určité síly, aby člověk dokázal trvat na tom, že teroristický akt mají na svědomí bojůvky vyzbrojené a podporované Moskvou. Člověk by v sobě měl tu sílu najít a nepropadat cynismu z nejistoty.

Rovněž bychom se podle Doležala neměli utěšovat tím, že zlo je zatím daleko. „Bereme to za špatný konec. Vycházejme raději z toho, že úplně nejdřív na řadě jsme my. V roce 1989 se nám dostalo daru svobody, toho, co nepřesně opisujeme slovy svoboda, demokracie, lidská práva: Přišli jsme k němu skoro zadarmo, vůbec si ho nevážíme a jsme dnes na nejlepší cestě ho prošustrovat. Jsme líné, vypasené a zároveň bezbranné ovce, nejchutnější kořist pro predátora," píše ostře komentátor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: adr

Martin Herman, MPA byl položen dotaz

Chápu vás dobře?

Že kauza dozimetr není vyšetřována objektivně, a že podle vás tato vláda ovlivňuje vyšetřování? Jsme na tom jako stát podle vás tak špatně, že u nás nefunguje nezávislé vyšetřování a justice? A stejnou logikou, nehrozí pak, že když bude u vlády ANO, budou ovlivňována kauzy kolem Babiše nebo když v n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Odmítáte? Příště to může být horší.“ Politolog varoval Ukrajinu

11:25 „Odmítáte? Příště to může být horší.“ Politolog varoval Ukrajinu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dal jasně najevo, že odmítá jedno z Putinových ultimát, bez…