Slavný německý ekonom, který psal kvůli imigrantům o "sebevraždě národa", končí v centrální bance. Lidé mu ale fandí a děkují

23.06.2015 19:04

Člen vedení německé centrální banky a známý buřičský ekonom Thilo Sarrazin napsal, že muslimští uprchlíci žijící v Německu zemi rozhodně nepomáhají, spíše naopak. Dočkal se za to velmi ostré kritiky, po níž se rozhodl, že post v bance opustí. Polovina Němců ale s jeho odchodem nesouhlasí, naopak oceňují, že zmínil něco, o čem se nemluví.

Slavný německý ekonom, který psal kvůli imigrantům o "sebevraždě národa", končí v centrální bance. Lidé mu ale fandí a děkují
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.
reklama

„Na politicky korektní německé scéně vzbudila jeho slova o imigrantech pořádný rozruch. Někdejší člen vedení německé centrální banky Thilo Sarrazin ve své knize napsal, že muslimové podkopávají německou společnost. Po smršti kritiky z funkce v bance odchází,“ píše server iDnes.cz s odkazem na ČTK.

Celý komentář ZDE

Není to poprvé, co Sarrazin, akademik a sociální demokrat, vyvolal rozruch. Šokoval již před několika lety, když napsal na téma uprchlíků a jejich rostoucího vlivu v zemi knihu "Německo páchá sebevraždu". Již tehdy se pod ním jeho křeslo otřásalo.

Průzkum v Německu ale ukázal, že jedenapadesát procent občanů naopak soudí, že bylo správně prolomeno téma, jež většina politiků tabuizuje. Pravdou také je, že většina německých politiků bankéře za výrok odsoudila. Přitom to nebyl první kontroverzní projev tohoto pána, který se prý pokoušel rozpoutat debatu.

V Německu dnes žijí asi čtyři procenta Turků a Arabů z celkové populace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,To bylo Vašíkovi Moravců 7 let..." Hvězda ČT znectila Petra Žantovského s kolegou. Teď si přečte příběh

14:55 ,,To bylo Vašíkovi Moravců 7 let..." Hvězda ČT znectila Petra Žantovského s kolegou. Teď si přečte příběh

„Je to už relativně dávno. Asi tak někdy v roce 1993 mi můj ctěný a nezapomenutelný přítel Karel Kry…