Šlechtová: Aby BIS vyšetřila, zda tu nebyl Novičok? To vůbec není zbytečný úkol

27.03.2018 8:34 | Zprávy
autor: mp

Pondělní rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana, který uložil šéfovi Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalu Koudelkovi, aby BIS pátrala po tom, zda byl na území Česka vyvíjen nebo skladován jed Novičok, není zbytečný či nadbytečný. Řekla to dnes ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO) při příchodu na jednání vlády v demisi novinářům. Informuje o tom ČTK.

Šlechtová: Aby BIS vyšetřila, zda tu nebyl Novičok? To vůbec není zbytečný úkol
Foto: www.karlaslechtova.cz
Popisek: Karla Šlechtová, ministryně obrany

Doufá, že kontrarozvědka potvrdí informace, se kterými se mohla seznámit dříve.

Novičok byl použit v Británii při útoku na bývalého agenta Sergeje Skripala. Rusko dříve uvedlo, že ČR byla jednou ze zemí, které Novičok vyvíjely, což ostře odmítl premiér Andrej Babiš (ANO). Česko kvůli solidaritě s Británií v pondělí vyhostilo tři ruské diplomaty, kteří musejí i s rodinami opustit zemi do 1. dubna.

Šlechtová dnes novinářům řekla, že prezidenta v pondělí odpoledne v Lánech informovala o záležitostech v režimu důvěrné a vyhrazené. „Takže nebudu nic komentovat,“ řekla. O tom, že se chystá Zeman pověřit BIS pátráním, věděla. „Nemám s tím žádný problém, je to v pravomoci prezidenta a doufám, že výsledky budou odpovídat mým informacím v režimu vyhrazené a důvěrné,“ uvedla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …