Šlechtová po jednání krizového štábu vystoupila před novináře: Cílem útoku v Sýrii není změna režimu...

14.04.2018 11:26

Ministryně obrany Karla Šlechtová (ANO) vystoupila po jednání krizového štábu k útoku západních zemí v Sýrii.

Šlechtová po jednání krizového štábu vystoupila před novináře: Cílem útoku v Sýrii není změna režimu...
Foto: www.karlaslechtova.cz
Popisek: Karla Šlechtová, exministryně obrany

„Zúčastnilo se ho vedení Armády ČR, vedení vojenského zpravodajství i vedení ministerstva,“ sdělila ke krizovému štábu Šlechtová. Česká republika je podle ní proti jakémukoliv použití chemických zbraní ve světě.

„To je první věc, za kterou stojíme. První věc, kterou samozřejmě budeme nadále vyhodnocovat a na dalších jednáních v rámci ministrů obrany i v rámci vojenského výboru NATO budeme debatovat,“ dodala Šlechtová.

  • Video najdete ZDE

Bezpečnost českých vojáků, zejména na Golanech, byla podle jejích slov rovněž prověřena. „Komunikovali jsme i bezpečnost našich občanů na ambasádě v Damašku,“ dodala šéfka resortu, jež je ve spojení s velvyslankyní Filipi. „Všichni jsou v pořádku,“ uvedla Šlechtová.

„Vojenský útok, který proběhl v režii USA, Velké Británie a Francie dnes v noci, byl vojenským útokem jako odveta na použití chemických zbraní ze strany státu Sýrie. Cílem tohoto útoku není změna režimu v této zemi, ale čistě odveta za použití chemických zbraní,“ zdůraznila Šlechtová. Situaci Česko nadále monitoruje. „Na pondělí je svolán vojenský výbor NATO, kde budeme debatovat konkrétní věci,“ poznamenala Šlechtová závěrem. Komentovat, zda Česko o útoku vědělo jako členská země NATO předem, odmítla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zkušený novinář Milan Syruček byl přítomen ve Štrasburku, když začala střelba na vánočních trzích. Zde jsou jeho poznámky pro PL

12:31 Zkušený novinář Milan Syruček byl přítomen ve Štrasburku, když začala střelba na vánočních trzích. Zde jsou jeho poznámky pro PL

REPORTÁŽ Spisovatel a novinář Milan Syruček navštívil tento týden Evropský parlament ve Štrasburku, …