Sledujme u sousedů, co hrozí i nám, doporučuje Robejšek. V Německu se totálně utrhla neziskovka a žádá zatýkání politiků

16.08.2019 17:58

Analytik Petr Robejšek se zaměřil na situaci, když politikům neziskovka přeroste přes hlavu. Jde o případ z Německa. Zprávu z blogu autora přinesl server NeviditelnýPes.cz.

Sledujme u sousedů, co hrozí i nám, doporučuje Robejšek. V Německu se totálně utrhla neziskovka a žádá zatýkání politiků
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Petr Robejšek
reklama

„Deutsche Umwelthilfe (DUH), státem spolufinancovaná německá nezisková organizace pečující o životní prostředí, požaduje, aby byli tři politici vzati do donucovací vazby,“ všímá si Robejšek. Podle všeho neprosazují dost rychle zákazy provozu dieselových motorů. Jde o premiéra zemské vlády Bádenska-Württemberska Kretschmanna, ministra vnitra Strobla a prezidenta správního okrsku města Stuttgartu Reimera.

„Politici dosud nečinně přihlíželi, když velmi ofenzivně postupující DUH prosazovala zákaz provozu některých dieselových motorů. To ale šlo jen o občany, jejichž auto najednou ztratilo svou hodnotu. Ale teď je to vážné, protože jde o samotné politiky. A najednou jsou všichni – bez ohledu na stranickou příslušnost – zajedno v tom, že aktivistům Deutsche Umwelthilfe je třeba přistřihnout křídla,“ zmiňuje Robejšek. 

Původní text ZDE.

„Všechno zlé je pro něco dobré. A tak se možná ekologické šílenství zastaví tam, kde mocichtiví aktivisté začnou ohrožovat mocichtivé politiky. Ty druhé lze aspoň volit a odvolit. Koniáše terorizující společnost ve jménu záchrany čehokoliv a rovnosti kohokoliv s kýmkoliv a kdekoliv nikdo nevolil a většinu by nikdy nezískali,“ uzavřel Robejšek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

18:51 Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) doporučil, aby se teď vzhledem k epidemiologické situaci nekon…