Šli po nich jako po králících. Dobrovolný hasič a táta od tří dětí šel ve Francii demonstrovat, má vážné poranění mozku

16.01.2019 22:52

Vážná zranění utrpěl během sobotních protestů hnutí žlutých vest ve francouzském Bordeaux otec tří dětí, dobrovolný hasič Olivier Beziade (47). Byl zasažen do hlavy gumovým projektilem a nejspíše utrpěl vážné poranění mozku. Jeho žena uvedla, že po nich policie „šla jako po králících“.

Šli po nich jako po králících. Dobrovolný hasič a táta od tří dětí šel ve Francii demonstrovat, má vážné poranění mozku
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Demonstranti byli ve žlutých reflexních vestách
reklama

Kamery, které celý incident zachytily, ukazují, jak hasič a další demonstrující utíkají před policií. Policisté byli ozbrojeni zbraněmi flash-ball na gumové projektily. Na videu jsou slyšet také výstřely. 

Bezaide byl zasažen zezadu do hlavy, poté zůstal ležet v kaluži krve na zemi. Když na místo dorazily zdravotníci, otřesený muž byl ještě při vědomí a schopen komunikace. Nyní je podle příbuzných však v umělém spánku v nemocnici. Zranění lékaři popsali jako vážné poranění mozku.

Není to poprvé, co se francouzská policie potýká s kritikou kvůli násilí vůči členům žlutých vest. Lidé si například stěžují, že je strážníci bijí obušky a používají proti nim vodní děla, slzný plyn a další chemické zbraně. Mnoho demonstrantů má modřiny od gumových projektilů. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

18:16 Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

Senát ve středu večer schválil usnesení, které velmi ostře reagovalo na kauzu Vrbětice. Předcházela …