Slovák z Prahy čelí obžalobě z přípravy teroristického útoku

21.12.2018 14:14 | Zprávy
autor: čtk

Muž ze Slovenska, v jehož pražském bytě policie objevila chemikálie k výrobě výbušniny a návodná videa, čelí obžalobě z přípravy teroristického útoku a z propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka. Na dotaz ČTK to dnes uvedl dozorující státní zástupce Martin Bílý z pražského vrchního státního zastupitelství. Stíhanému mladíkovi, který je ve vazbě, hrozí pět až 15 let vězení.

Slovák z Prahy čelí obžalobě z přípravy teroristického útoku
Foto: hns
Popisek: Ilustrační koláž

Bílý již dříve zveřejnil, že obviněný pětadvacetiletý Slovák žije dlouhodobě v Česku. Nyní doplnil, že obžalobou se bude zabývat pražský městský soud. Muž podle něj propagoval teroristické organizace Islámský stát a Kavkazský emirát.

Obvodní soud pro Prahu 5 poslal obviněného koncem loňského roku do vazby. Podle státního zástupce vazba trvá i nadále.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Zpřísnění trestů za týrání zvířat

Jsem pro zpřísnění trestů, ALE nemyslíte, že hlavní problém je v tom, že soudy přísné tresty neudělují? A vůbec, že policie týrání neřeší příliš intenzivně, a taky, že má malé pravomoci?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Izrael zaútočil na Írán

7:49 Izrael zaútočil na Írán

Izrael v sobotu ráno oznámil, že zahájil preventivní útok proti Íránu. Podle izraelského ministra ob…