Slovensko dnes začalo dodávat plyn na Ukrajinu

02.09.2014 18:51

Slovensko dnes zahájilo reversní dodávky plynu na Ukrajinu. Denně by potrubím mělo protéct více než dvacet milionů krychlových metrů plynu. Podle šéfa ukrajinského Naftogazu by zpětné dodávky mohly pokrýt až čtyřicet procent spotřeby plynu na Ukrajině.

Slovensko dnes začalo dodávat plyn na Ukrajinu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Potrubí, ilustrační foto

Slovenská společnost Eustream dnes otočila tok plynu a na Ukrajinu bude rekonstruovaným potrubím Vojany-Užhorod dodávat denně dvacet sedm milionů krychlových metrů plynu. Podle rádia Hlas Ruska by za každých tisíc krychlových metrů plynu mělo na slovenském účtu pravidelně přistávat tři sta šedesát tisíc amerických dolarů.

Šéf ukrajinského plynárenského podniku Naftogaz Andrij Kobolev odhaduje, že zpětné dodávky plynu mohou pokrýt až čtyřicet procent veškeré spotřeby dováženého plynu na Ukrajině.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miloš Zeman: Volby v Rusku byly demokratické, Putin je silný prezident. Rusové mu ze tří čtvrtin věří, to je pro velmoc důležité

22:35 Miloš Zeman: Volby v Rusku byly demokratické, Putin je silný prezident. Rusové mu ze tří čtvrtin věří, to je pro velmoc důležité

Jako každý týden v hlavním vysílacím čase se vysílal na TV Barrandov Týden s prezidentem Jaromíra So…