Slovensko vyhostilo ruského diplomata. Pracoval proti zájmům republiky i NATO

05.12.2018 12:53

V České republice se v posledních dnech vede debata o ruské a čínské špionážní aktivitě, která poškozuje zájmy naší vlasti. Před aktivitami Ruska a Číny v naší zemi varovala ve zprávě za rok 2017 Bezpečnostní informační služba. A zatímco se v Česku polemizuje o tom, zda by bylo na místě zmenšit personální naddimenzovanou ruskou ambasádu, na Slovensku vyhostili jednoho ruského diplomata. Tamní vláda také odmítla Globální pakt o migraci z pera OSN.

Slovensko vyhostilo ruského diplomata. Pracoval proti zájmům republiky i NATO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slovensko
reklama

ČTK informuje o tom, že Slovensko vyhostilo jednoho ruského diplomata. Na území našich sousedů totiž vyvíjel činnost, která prý nebyla ani v souladu se slovenskými zájmy, ani se zájmy NATO. „Na základě informací vojenského zpravodajství byl 22. listopadu diplomatický pracovník úřadu přidělence obrany velvyslanectví Ruské federace na Slovensku prohlášen na personu non grata, protože prováděl aktivity proti zájmům Slovenské republiky a NATO,“ prohlásil slovenský premiér Peter Pellegrini.

Diplomat byl ze země vyhoštěn 22. listopadu. V této souvislosti se sluší připomenout, že Slovensko se nepřipojilo k jiným zemím EU, když vyhošťovaly ruské diplomaty kvůli aféře otravě Sergeje Skripala ve Velké Británii, kterou měli pravděpodobně na svědomí ruští agenti.

Slovenská vláda také vyslyšela hlas svého parlamentu a stejně jako česká vláda odmítla Globální pakt o migraci z pera OSN. Pakt dojednával slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák, který se rozhodl podat demisi, když zjistil, že slovenští poslanci pakt odmítají. Slovenský premiér Pellegrini doufá, že si Lajčák svůj odchod z vlády ještě rozmyslí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …