Slovenský prezident Kiska vyznamenával. Dočkal se i Kocáb

09.01.2017 21:58

Slovenská republika se zrodila 1. ledna 1993. U příležitosti vzniku státu slovenští prezidenti tradičně udělují státní vyznamenání. Nejinak je tomu i v případě prezidenta Andreje Kisky. Ačkoli uděloval vyznamenání až. 9 ledna, ocenil celkem 20 osobností. Mezi nimi i Michaela Kocába.

Slovenský prezident Kiska vyznamenával. Dočkal se i Kocáb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michael Kocáb
reklama

V Rytířském sále Bratislavského hradu udělil Andrej Kiska celkem 20 různých vyznamenání, píše slovenský server pravda.sk. Mezi vyznamenanými je také hudebník Michael Kocáb. Slovenské vyznamenání si vysloužil tím, že sehrál důležitou roli v odsunu sovětských vojsk z tehdejšího Československa v roce 1991. Podle Kisky jsme si v loňském roce připomněli čtvrtstoletí od tohoto významného momentu a měli bychom si ho připomínat i nadále. Kocáb dostal Řád bílého kříže II. třídy.

Celou zprávu naleznete zde.

Kromě Kocába byli vyznamenáni režisér a scenárista Juraj Herz, herec Martin Huba, právník Jaroslav Krajčo, Ján Langoš, jenž prosadil vznik slovenského Ústavu paměti národa, nebo světově uznávaný biochemik Ladislav Kováč. Mezi vyznamenané se naproti tomu nedostal herec Juraj Kukura. Původně byl v seznamu vlády Roberta Fica, jenže seznam musí schválit ještě prezident a podobně jako v Česku platí, že až do poslední chvíle není jasné, kdo vyznamenání dostane a kdo nikoli.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pakárna!“ Byl někdy ve škole? Babiš to schytal za svůj plán pro děti. Posuďte sami

6:40 „Pakárna!“ Byl někdy ve škole? Babiš to schytal za svůj plán pro děti. Posuďte sami

Premiér Andrej Babiš (ANO) očekává, že školy po znovuotevření zajistí metrový odstup žáků. „Byl pan …