Slovenský zpěvák Pavol Habera se opravdu drsně posmíval Miloši Zemanovi a jeho ženě. A málem to schytal z publika

29.7.2014 6:56 dop.

Slovenský zpěvák Pavol Habera zpestřil svůj koncert na českém festivalu vtipkováním na účet prezidenta Miloše Zemana. Zejména se zpěvákovi nepozdával způsob oblékání Zemana i jeho choti, za což je měl snad dokonce přirovnat k prostoduchým obyvatelům východoslovenských slumů. Jeden z diváků si chtěl situaci s Haberou „vyjasnit" přímo na místě. Nebylo mu to však umožněno, tak si na Haberu stěžuje přímo na Pražském hradě.

Slovenský zpěvák Pavol Habera se opravdu drsně posmíval Miloši Zemanovi a jeho ženě. A málem to schytal z publika
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman s premiérem Bohuslavem Sobotkou

Anketa

Volili byste Tomáše Halíka za prezidenta?

7%
93%
hlasovalo: 22504 lidí

Slovenský zpěvák Pavol Habera vystupoval se svou skupinou Team na festivalu Benátská!. V pauzách mezi písněmi tradičně bavil publikum svými promluvami, ovšem jedna z nich mohla populárního Haberu velmi mrzet. Zpěvák si totiž zahrál na „módního policistu" a jal se posměšně komentovat oblékání českého prezidenta Miloše Zemana a jeho manželky Ivany.

O tom, co přesně z festivalového pódia na adresu prvního páru zaznělo, se vedou spory. Jeden z diváků podle MF Dnes dokonce tvrdí, že slyšel, že Habera prezidenta s manželkou přirovnal k „východoslovenským prostoduchým obyvatelům tamějších slumů". Haberova slova měla jednoho z diváků rozčílit natolik, že si to chtěl se zpěvákem vyřídit přímo na místě. Festivalová ochranka jej však k Haberovi nepustila.

Zámečník z Jablonce nad Nisou Josef Pluhař, který byl takto odmítnut, tedy napsal dopis, který zaslal i na prezidentskou kancelář, kde popsal vše, co se na festivalu stran prezidenta Zemana odehrálo. Podle něj je vystoupení slovenského zpěváka arogantní vůči všem občanům Česka. „Shrnu-li tento Váš výstup, znělo to tak, že cizinec, který je na návštěvě naší země, káže z pódia lidu za jeho peníze neuctivé a pohrdavé bláboly a nepravdy," vzkázal zpěvákovi.

Prezidentská kancelář se podle MF Dnes bude dpisem zabývat. „Podle toho, jak moc tvrdý pan Habera ve svém prohlášení byl, budeme postupovat dál," uvedl k tomu kancléř Vratislav Mynář. Sám Habera jakoukoliv omluvu za svá slova odmítá. „Ano, řekl jsem, že se pan prezident Zeman špatně obléká. Měl by si někoho najít, kdo by mu pomohl," reagoval sám Habera.

Deník MF Dnes mu ale připomněl, že sám několikrát, zejména v začátcích své kariéry, veřejně vystoupil ve značně podivné módní kreaci. Proslulé jsou zejména jeho velmi krátké džínové kraťasy v kombinaci s teniskami a vysokými ponožkami, ve kterých dorazil na slavnostní křest alba Karla Gotta.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Co jste si myslel, když jste používal šifrovaný mobil?

Já si u vás myslím, že jste se nedpouštěl žádné korupce, ale nechápu, proč jste se do toho všeho vůbec namočil? Proč jste s takovým člověkem, jako je Redl jezdil na dovolenou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zech*aná mrtvola“, ozval se Straka z Topky. Nejodpornější primář této země, vzkázal Babiš

21:35 „Zech*aná mrtvola“, ozval se Straka z Topky. Nejodpornější primář této země, vzkázal Babiš

Primář z Nemocnice Sokolov Martin Straka (TOP 09) se na svém twitteru hanlivě vyjádřil na adresu pre…