Slovinsko nás vrátilo mezi „bezpečné země“. S výjimkou jednoho kraje

06.07.2020 20:46 | Zprávy
autor: nab

Slovinsko vrací Česko od úterý 7. července na seznam bezpečných zemí. Znamená to, že obyvatelé se nemusejí v této zemi prokázat negativním testem na koronavirus, nebo nastoupit do čtrnáctidenní karantény. Výjimkou tvoří Moravskoslezský kraj, který se stále řadí mezi rizikovější oblasti, píše iROZHLAS.cz.

Slovinsko nás vrátilo mezi „bezpečné země“. S výjimkou jednoho kraje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček

Čeští diplomaté a politici se snažili od pátku přesvědčovat Slovince, že epidemiologická situace v Česku je klidná a země má pouze lokální problém se zvýšeným výskytem koronaviru na Karvinsku.

„V tuto chvíli ověřujeme přesné detaily. Mohou být namátkové kontroly, mohou pokračovat některé kontrolní akce, jestli toto nařízení je dodržováno. Ale já bych především chtěl apelovat na naše občany, aby se chovali zodpovědně, aby především tyto podmínky plně respektovali, abychom se nedostali do nějakých problémů v budoucnu,“ uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Peníze

Milá paní Kateřino, Můžete nám objasnit odkud berou peníze ,,milión chvilek"a kdo platí ten sjezd německých pamětníků??

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Koluje vyjádření Petra Koláře, které bortí vše kolem Pavla

4:40 Koluje vyjádření Petra Koláře, které bortí vše kolem Pavla

Nemáme prezidentský systém, prezident nevybírá ani ministry, ani velvyslance. To řekl prezidentův „p…