Smažka! Po včerejším Moravcovi padlo něco, co tu ještě nebylo. Plus chválil Jiří Mádl

4. 5. 2020 10:00

Není žádným tajemstvím, že se názory na moderovací styl Václava Moravce různí. Což se ukázalo například včera po debatě o vyhrožování starostovi Kolářovi a Novotnému. Ozvalo se, že za Otázky Václava Moravce by se nemusela stydět Severní Korea. Ale přišla i pochvala. Od herce Jiřího Mádla. Moravec prý Filipa zahnal do kouta.

Smažka! Po včerejším Moravcovi padlo něco, co tu ještě nebylo. Plus chválil Jiří Mádl
Foto: Repro ČT
Popisek: Moderátor ČT Václav Moravec
reklama

Včerejší Otázky Václava Moravce rozhodně vyvolaly emoce svým tématem, jimiž byly hrozby starostům za jejich pomníkové a přejmenovávací akce. K tomuto tématu měl co říci hlavně předseda komunistů Filip. Ten se odkazoval na smlouvu mezi Českem a Ruskou federací o hrobech válečných veteránů a pomnících. „Někteří politici zřejmě tuto smlouvu považují za cár papíru. Součástí smlouvy i našeho zákona je, že nejen válečné hroby, ale i pomníky mají být volně přístupné, a to nejsou,“ pravil. Odvolal se na názor bezpečnostních expertů Andora Šándora a Jaroslava Štefce, kteří považují možnosti, že by se na Koláře chystala nějaká forma útoku, mírně řečeno za nevěrohodné. „Abychom mohli něco takového tvrdit, tak bychom museli mít krtka v ruské (tajné službě) FSB,“ zaznělo z úst Vojtěcha Filipa.

Anketa

Chcete, aby byl Pavel Novotný zvolen poslancem PS PČR?

4%
96%
hlasovalo: 27158 lidí

„Když se bojí, tak ať nedělají politiku. ... Víte, kolikrát mně bylo vyhrožováno?“ ptal se Filip před kamerami. „Vám hrozilo trestní stíhání v zahraničí?“ ptal se Moravec. „Ne, to nehrozilo,“ uznal Filip. „Tak vidíte, tak nejste v situaci jako Ondřej Kolář,“ uvedl Moravec s odkazem na skutečnost, že ruská strana přijala zákon, podle nějž smí být Kolář v Rusku stíhán jen za to, že jako komunální politik naplnil rozhodnutí zastupitelstva Prahy 6. A debata mezi Moravcem a Filipem pokračovala, vložil se do ní i Bartoš.

Poslanec a člen posl. klubu SPD Jaroslav Foldyna prohlásil, že za Otázky Václava Moravce by se nemusel stydět ani režim v Severní Koreji.

„Co se řeší dnes v OVM, tomu moc nerozumím. A to jsem člen výboru pro bezpečnost. Lituji běžného občana, že musí poslouchat plky Bartoše, který vypadá jak totální pirátská smažka,“ komentoval debatní pořad poslanec ANO Růžička. A k tématu, zda něco skutečně hrozí, doplnil: „Teď, když chytráci z ODS, Piráti a TOP 09 zveřejnili informace o hlídání těch hňupů, tak už se pravdy nikdy nedopátráme, protože vše proflákli. Už se fakt nic nezjistí, a to možná těmto lidem vyhovuje...“

Názor Andora Šándora byl v Otázkách Václava Moravce zmíněn, ale generál po pořadu přidal ještě dovětek: „Stále se dokola bavíme o tom, jestli mohl, měl, chtěl apod. Rus zabít naše komunální politiky. Už jsem to jednou napsal, přesto to zopakuji. Proč nás nezaráží, že se u nás najde tolik nenávisti, zloby a násilí, když těm pánům řada lidí přeje smrt bez ohledu na to, jestli jejich jednání schvalujeme, či jej odsuzujeme?! Není to děsná výpověď o nás samotných?!“

Dlouhou kritiku si za svůj výkon Moravec vysloužil od mediálního experta Petra Štěpánka, který Moravcův pořad označil za „výkladní skříň fatálního úpadku veřejnoprávní televize, etalon porušování zákona o vysílání a ukázkový extrakt toho, jak se publicistika nemá dělat“.

„Agitátor Václav ve svém dobývání dalšího dna nasadil ještě vyšší obrátky než obvykle. Hurá evropanství, zbožnění Bruselu a eurohujerství už je málo, a tak Václav přepnul na adoraci euronáckovství a eurofašounství,“ tvrdil a dodal: „Největší hvězda veřejnoprávní ČT 09 za peníze televizních poplatníků nám rovněž nastínila novinky na žebříčku evropských hodnot. Dodejme, že hodnot národem veskrze milovaných. Takže pokud to ještě nevíte, tak odstraňování pomníků válečných hrdinů je nyní ‚cool‘ a stavění pomníků nacistickým válečným zločincům ‚in‘.“

Ale názory nebyly jen negativní. Moravce pochválil starosta Novotný, sám „účastník kauzy“, dalo by se říci.

A vyjádřil se i herec Jiří Mádl. „Vojtěch Filip právě objevil nové zákony prostorového vnímání. Václav Moravec ho dostal do toho nejmenšího rohu na světě,“ mínil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DONUTIT Čechy k očkování. U Moravce to padlo na plná ústa

10:05 DONUTIT Čechy k očkování. U Moravce to padlo na plná ústa

Premiér již několikrát ubezpečoval, že očkování je a bude dobrovolné. Ale řídí se podle svých slov n…