Smích z Macinky byl předčasný. Nerudová a Hřib mohou závidět

16.02.2026 19:12 | Monitoring

Lektorka cizích jazyků Natálie Jahodová, která samu sebe popisuje jako dlouhodobou pozorovatelku konzervativní scény a médií, popsala, co se skutečně dělo na mezinárodní scéně po slovní potyčce Petra Macinky s Hillary Clintonovou. O „výsměch“ podle ní rozhodně nešlo. Česká média podle jejího názoru hodnotí reakce na debatu jednostranně.

Smích z Macinky byl předčasný. Nerudová a Hřib mohou závidět
Foto: screen YouTube
Popisek: Hillary Clintonová a Petr Macinka na Mnichovské bezpečnostní konferenci

Jahodová se rozhodla reagovat na slovní potyčku mezi českým ministrem zahraničních věcí Petrem Macinkou (Motoristé sobě) a bývalou ministryní zahraničních věcí Spojených států amerických Hillary Clintonovou předně kvůli tomu, že podle ní česká média neposkytují dostatečně věrný popis situace toho, jak byla slovní potyčka přijímána zahraničními médii.

Podle Jahodové získal Macinka v zahraničním konzervativním mediálním prostoru výrazně pozitivní odezvu. Jahodová se proto vymezila proti titulku serveru Seznam Zprávy, který zněl „Český ministr zahraničí měl demonstrovat kompetenci, ale sklidil výsměch, zatímco Petr Pavel sklidil mezinárodní uznání“, a je podle názoru Jahodové opakem toho, co se dozvěděla v zahraničních médiích.

O Macinkovi informovala například americká konzervativní stanice Fox News, která má přibližně 28 milionů sledujících, publikovala několik pozitivních článků včetně přepisu debaty s Hillary Clintonovou a komentářů, které Macinku hodnotily jako vítěze střetu. Australský komentátor a podnikatel Mario Nawfal s přibližně třemi miliony sledujících vyzdvihl jeho vystoupení coby kritiku rozdělující liberální rétoriky.

Americký youtuber Benny Johnson, propojený s organizací Turning Point USA, také sdílel více úseků debaty. Americký komentátor Erik Daugherty s dosahem kolem 991 tisíc sledujících označil Macinku za politika, který získal celosvětovou chválu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit vyváženost?

Myslím teď mezi ochranou životního prostředí a průmyslem-ekonomikou? Co přesně v tomto směru navrhujete? Vím, co kritizujete, ale jaký je podle vás ten balanc?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pan Macinka , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusehelka , 17.02.2026 6:33:11
začal svou ministerskou kariéru více než skvěle. Oproti tomu, co bylo ve vládě před tím.. Jen tak dál, pane Macinko. A to kvičení opozičních libtardů.....

|  17 |  0

Další články z rubriky

Zahnaní do kouta. Samková se podělila o zkušenosti s Íránem. A varuje

21:12 Zahnaní do kouta. Samková se podělila o zkušenosti s Íránem. A varuje

Svět se řídí pokrytectvím a dvojím metrem, které se promítá od mezinárodní politiky až po mezilidské…