Šmik a konec! TOP 09 přišla o oporu

21.07.2021 21:32

Stranu TOP 09 opouští členka výkonného výboru a krajské organizace Vysočina Svatava Matušková. Důvodem mají být údajně vnitrostranické problémy, uvedl na sociální síti místostarosta MČ Brno-Židenice Petr Kunc (Spolu pro Židenice).

Šmik a konec! TOP 09 přišla o oporu
Foto: Repro Twitter
Popisek: Svatava Matušková

„Další významný člen opouští TOP 09,“ oznamuje na svém twitteru Petr Kunc. Za čerstvým odchodem Svatavy Matuškové podle něj stojí problémy uvnitř strany TOP 09. „Důvodem je vnitrostranické fungování, či spíše nefungování. Svatava byla členkou výkonného výboru topky a současně členem krajské organizace Vysočina,“ dodává Kunc a připojuje hashtag R.I.P. V českém překladu tato zkratka znamená „odpočívej v pokoji“.

 

 

Co je na jeho příspěvku o to zajímavější, je fotografie Matuškové, kterou se rozhodla mimo jiné svůj odchod oznámit. Na ní totiž drží svůj členský průkaz TOP 09, který se chystá přestřihnout nůžkami. I to lze z její strany do jisté míry vnímat tak, že vystoupení ze strany se zřejmě nenese v přátelském duchu.

Matuškovou do politiky přivedla touha se občansky angažovat a zajímat se o svět kolem sebe a pomáhat. Podílela se proto na vedení volební kampaně do Poslanecké sněmovny ČR v roce 2017 jako asistentka lídra TOP 09 pro Vysočinu.

Anketa

Lídr které volební strany si zatím v kampani počíná nejzručněji?

26%
1%
1%
48%
2%
12%
hlasovalo: 12460 lidí

V komunálních volbách v roce 2018 pak byla volební manažerkou hnutí PRO ZNOJMO a pomohla mu ke třetímu místu. V roce 2017 byla zvolena regionální předsedkyní TOP 09 Třebíč a v roce 2018 krajskou místopředsedkyní TOP 09 Vysočina. Ve výkonném výboru TOP 09 zastupuje Vysočinu od roku 2019. „Mým úkolem je, aby i jejich hlasy byly v Praze slyšet. Vysočina je podle mého neprávem často opomíjenou popelkou mezi kraji,“ sdělila tehdy jako novopečená členka výkonného výboru.

Matuškovou podle jejích slov naplňovala rovněž pozice dobrovolníka v Masarykově onkologickém ústavu či lektorky v projektu Pečuj doma. Absolvovala proto i systematický psychoterapeutický výcvik, plánuje otevření malé soukromé praxe.

Podporovala také zavedení eura. „Chci, aby Česká republika byla nedílnou součástí evropského dění a měla na něj větší vliv. Z jednotné měny bude profitovat trh, tedy potažmo občané. Jednotnost je kruciální podmínkou evropské integrace a my máme příležitost stát se kredibilním a atraktivním partnerem. Zasloužili bychom si jet v rychlém pruhu, nikoli klusat po prašné cestě,“ nechala se slyšet.

Sama věřila, že zvolením Markéty Pekarové Adamové si TOP 09 vybrala do čela nepochybně silné a schopné osobnosti, které sledují společné cíle. „Markéta Pekarová Adamová je příslibem oživení, které podle mého naše strana tolik potřebuje. Chceme lidi přitahovat. Máme na víc. TOP 09 má co nabídnout a patří do vlády, protože je zárukou zodpovědné politiky,“ uvedla Matušková.

Nutno připomenout, že pro TOP 09 byla v tomto velmi nepříjemná kauza údajného sexuálního obtěžování, z nějž byl obviněn její bývalý poslanec Dominik Feri, který nakonec stranu opustil. Právě on mohl podle politologů ve volbách do Sněmovny přilákat mladé lidi i část pirátských příznivců.

V letošních sněmovních volbách kandiduje TOP 09 společně s ODS a KDU-ČSL v koalici pod názvem SPOLU. Zatím však se svou letní fází kampaně příliš úspěchů nesklízí. Strany se snaží například voliče lákat na volební autobus nebo komedie promítající se v letních kinech.

Podle průzkumů veřejných mínění končí však většinou až na třetí příčce. Sněmovní volby by podle aktuálních šetření vyhrálo ANO, za ním následuje koalice Piráti se STAN. 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Duhová Česká pošta. Podporujeme Prague Pride! vyhlásila hrdě. A dostala co proto

14:19 Duhová Česká pošta. Podporujeme Prague Pride! vyhlásila hrdě. A dostala co proto

Česká pošta oznámila, že se tento rok stává hrdým strategickým partnerem festivalu Prague Pride podp…