Šmírování, na jaké si netroufli ani nacisté a komunisté. Babiš je dojič dotací, žádný podnikatel, rozjel se předák podnikatelů v rádiu

05.03.2017 17:59

Hostem Luboše Xavera Veselého v pořadu Pressklub na Frekvenci 1 byl předseda Asociace podnikatelů a manažerů Radomil Bábek. A jeho slova byla leckdy velmi na hraně, ministra financí Andreje Babiše (ANO) nazval mimo jiné dojičem státu.

Šmírování, na jaké si netroufli ani nacisté a komunisté. Babiš je dojič dotací, žádný podnikatel, rozjel se předák podnikatelů v rádiu
Foto: Archiv RB
Popisek: Radomil Bábek, předseda výboru Podnikatelských odborů
reklama

„Podnikatelé nejsou rádi. Ani je to netěší. Ani je to nebaví. Jsou naštvaní,“ zmínil úvodem Bábek. EET podle něj pozitivně hodnotí pouze ti lidé, kterých se nedotýká. „Elektronická evidence žádné narovnání podnikatelského prostředí nepřinese. Naopak, pokřiví to podnikatelské prostředí,“ dodal. 

„Zatímco ti velcí mají tu situaci jednoduchou, protože mají všechny prostředky k tomu, aby se s tím vyrovnali. Čím hlouběji má však živnostník do kapsy, tím hlouběji ho to zasáhne. Informace o těch malých živnostnících pak budou ti velcí podnikatelé využívat,“ myslí si. 

„Není náhoda, že zavírají ty nejmenší hospody, krámky na těch nejmenších vesnicích,“ řekl.

A co vydávání účtenek? „Všichni ti, kteří si stěžují, že někdo krátí daně, tak si říkejte o účtenky, a garantuji vám, že 99,9 % vám je vydá,“ zmínil rázně Bábek. „Argumenty o tom, že většina živnostníků nepřiznává tržby, jsou mylné. Máme v ČR dvě stě finančních úřadů. Úředníci žijí i na těch nejmenších obcích. To, co víte vy, že někdo nedává účtenky, vědí oni také. Jak to že se nepokoušeli prokázat, že někdo krátí tržby? Zdaleka to není tak četný jev, jak si lidé myslí,“ řekl.

EET lze podle něj zrušit. „To zařídil člověk, to nezařídil bůh,“ dodal. Co je ale ještě horšího než EET, je kontrolní hlášení, tvrdí Bábek. „Je to šmírovací nástroj, který si neodvážili zřídit ani nacisté a komunisté,“ podotkl.

Podle Bábka se v České republice buduje socialismus. „Já tomu nevěřím, že z nás chce někdo udělat socialistickou a komunistickou zemi,“ oponoval Veselý. „Tak to máte dobré,“ vyjádřil se Bábek, který o tom velmi výrazně pochybuje. „Stát více a více chce mluvit do podnikání, stát více a více vstupuje do vztahů mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem,“ řekl příklady, proč se to domnívá. A následně zmínil i nacistického vůdce Adolfa Hitlera. „Když Hitler zaváděl svůj socialismus, tak jej zaváděl společně s korporacemi,“ podotkl. Vnímá i jisté paralely v tom, jak mluvili o živnostnících komunisté a jak o nich mluvil například exministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Andrej Babiš pak podle jeho slov není podnikatel, ale spekulant. „Seberte mu dotace a ten člověk nebude umět podnikat. On jen vysává stát. Za každým velkým majetkem je zločin,“ citoval pak závěrem slova spisovatele Honoré de Balzaka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…