Šmucler napomenul žokeje Váňu za podporu Babišovi. A kníže...

14.10.2013 8:52

Velká pardubická neunikla pozornosti předsedovi TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi, který událost okomentoval na svém facebookovém profilu. "Letošní Velká pardubická byla věru pozoruhodná, neboť vítězná klisna odstartovala a od začátku až do konce, což se děje velmi vzácně, naprosto dominovala závodu. A přesvědčivě vyhrála. Potěšilo mě, že měla číslo 9," napsal bývalý ministr zahraničních věcí.

Šmucler napomenul žokeje Váňu za podporu Babišovi. A kníže...
Foto: archiv
Popisek: Žokej Josef Váňa

O rozruch se ale postaral také legendární žokej Josef Váňa. Ten sice v neděli před cílem upadl a závod nedojel, ale poté, co do cíle došel nezraněn po svých a ohlásil konec kariéry, národu v reakci pro Českou televizi sdělil, že sice nevyhrál, ale to není důležité. Důležitější je podle něj to, aby nadcházející volby vyhrál Andrej Babiš se svým hnutím ANO. To by i pro něj prý bylo vítězství.

Zajímavé na Váňově politickém sdělení je především to, že ve sněmovních volbách v roce 2010 usiloval o vstup do sněmovny z desátého místa na karlovarské kandidátce TOP 09. Nyní tedy žokej převlékl dres, když veřejně podpořil podnikatele a miliardáře Andreje Babiše a jeho hnutí ANO.

Mohl si to odpustit

Váňovo vyjádření do médií okomentoval lékař a moderátor Roman Šmucler, který je příznivcem TOP 09 a byl ve sněmovních volbách v roce 2010 lídrem karlovarské kandidátky. Nakonec ale na post jedničky rezignoval a dal přednost akademické půdě, habilitoval se na Karlově univerzitě jako docent.

"Krásný závod a konec velké legendy. Jen tu politiku si mohl odpustit. Minule horoval za TOP 09. Je jedno, za koho dneska bojoval. Sem to nepatřilo. Tohle se nedělá. Tak jako i kampaň s Jágrem pro Vodňanská kuřata v době kampaně," napsal na svůj Facebook.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Copak je to za radary? Havlíček, nástup! Metnar musel vysvětlovat, ale už je tu vtipné FOTO

14:20 Copak je to za radary? Havlíček, nástup! Metnar musel vysvětlovat, ale už je tu vtipné FOTO

Po odvolaném ministru dopravy Vladimíru Kremlíkovi (ANO) čelí velkému tlaku další ministr za hnutí A…