Smutní čtenáři po zdražení potravin kvůli ČNB: Jíst se musí. Ale...

13.01.2014 7:39

Poslanec a majitel holdingu Agrofert Andrej Babiš již upozorňoval, že kvůli intervenci České národní banky (ČNB), která oslabila korunu, očekává zdražení potravin o pět až osm procent. Avizované zvedání cen Čechy štve, některé i děsí. Přesto se v anketě deníku Blesk shodují: Jíst se musí.

Smutní čtenáři po zdražení potravin kvůli ČNB: Jíst se musí. Ale...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Žena nakupující potraviny v supermarketu
reklama

Anketa

Kterého ministra by Zeman určitě měl odmítnout?

4%
6%
63%
hlasovalo: 8949 lidí

Deník Blesk oslovil při nákupu v hypermarketech několik rodin a spočítal, na kolik by jejich nákup vyšel po avizovaném zvedání cen. Například rodina z Prahy nakoupila zásoby na celý měsíc za 5150 korun. Po zdražení by ale za stejný obsah nákupního vozíku zaplatila o 412 korun víc.

Jiná tříčlenná rodina z Domažlicka má už teď ze zdražování těžkou hlavu. Za pravidelný týdenní nákup navíc připlatí téměř padesát korun. „Jedenkrát týdně děláme větší nákup. Zdražení pro nás není nic dobrého. Budeme muset ušetřit na něčem jiném. Jíst se musí," říká mladá maminka, která ví, že s malou dcerkou se na jídle šetřit nedá.

Na kvalitě šetřit nechtějí

Podobně se na věc dívají i další oslovené rodiny. Ačkoli mnoho z nich připouští, že budou muset začít více sledovat slevové akce potravinářských řetězců, na kvalitě šetřit nechtějí. „V posledních letech se zdražilo už tolikrát a vždycky jsme nějak vyšli. Šetřit na potravinách nebudeme. Vždycky jsme kupovali, a i teď budeme kupovat, nejkvalitnější potraviny a osvědčené značky," uvedla pro Blesk rodina z Olomouce.

A tak i přes zdražování potravin, které většinu Čechů evidentně trápí, jsou obchodní domy stále plné. Jíst se zkrátka musí, shrnuje deník.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Michaela Bakala: Na příjmení jsem hrdá. OKD je uzavřená kapitola. Těším se na českou Čaputovou

16:57 Michaela Bakala: Na příjmení jsem hrdá. OKD je uzavřená kapitola. Těším se na českou Čaputovou

Manažerka, filantropka a manželka známého miliardáře Zdeňka Bakaly Michaela Bakala byla hostem České…