Šmytec! Soukup smetl dluhy a šokoval tím, kolik milionů jen loni poslal do ČT

08.02.2019 17:32

Na začátku pořadu Moje zprávy, odvysílaném včera večer na TV Barrandov, Jaromír Soukup přišel s „mimořádně smutnou a takřka zničující zprávou pro Českou televizi“. „Dost možná bude moje firma, tedy firma Jaromíra Soukupa vůbec největší soukromou firmou, která přispívá na chod a fungování České televize,“ řekl a tázal se generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, zdali si „představuje za správné“ chovat se takovýmto způsobem ke svému úplně největšímu zákazníkovi. Soukup nevyloučil, že celá záležitost s ČT skončí u soudu, kde by případně požadoval náhrady za poškození dobrého jména a ušlý zisk. Soukup zmínil i současnou vládu a vysvětlil, proč se pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík „hodně zlobí“ na premiéra Andreje Babiše.

Šmytec! Soukup smetl dluhy a šokoval tím, kolik milionů jen loni poslal do ČT
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: Jaromír Soukup hovoří o Kalouskovi
reklama

Anketa

Udělal Zeman dobře, když blahopřál Juanu Guaidóovi k převzetí úřadu prezidenta Venezuely?

hlasovalo: 14867 lidí
Úvod pořadu Soukup započal „mimořádně smutnou a takřka zničující zprávou pro Českou televizi“, v níž některé uklidnil, že se nechystá založit žádné nové hnutí ani neoznámí nový pořad, ale zato je tato zpráva velmi dobrá pro jeho akcionáře. V loňském roce totiž televize Barrandov skončila v zisku sto milionů a celá jeho mediální skupina dosáhla provozního zisku až 200 milionů. Ve špatných zprávách pro ČT Soukup pokračoval. „Já jsem se díval do účetnictví jedné z mých firem za minulý rok a zjistil jsem, že jen tahleta jedna firma nakoupila reklamní prostor v České televizi za více než 109 milionů korun,“ řekl Soukup a zhodnotil situaci: „Já si teda troufám říci, že z tohoto pohledu budu pro ně úplně největším zákazníkem.“

„Dost možná bude moje firma, tedy firma Jaromíra Soukupa, vůbec největší soukromou firmou, která touhletou cestou přispívá na chod a fungování České televize.“ Následně Soukup vyzdvihl fakt, že všechny smluvní závazky byly uhrazeny ČT včas, a tím se dostal k prosbě pro ČT24 a „všechny ty jejich ‚investigativní zaměstnance‘, kteří si říkají reportéři“: „Můžete si, prosím vás, ověřovat informace a začít dělat normální novinařinu? Napadlo vás, jak vaše lži o tom, jak někomu dlužím, mohou naši firmu v očích zákazníků poškozovat?“ Poté Soukup opět napadl ČT, že v reportážích evidentně lhali, a tázal se generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, zdali si představuje, že by se ČT měla takto nadále chovat ke svému úplně největšímu zákazníkovi: „Peťas, Péťo, Petře Dvořáků, 109 mega?“

Soukup nevyloučil, že celá záležitost skončí u soudu, kde by případně požadoval náhrady za poškození dobrého jména a ušlý zisk. Poodhalil také, že by za peníze vyhrané u soudu natočil film: „Čučkaři z Český“.

Fotogalerie: - Sněmovna o kumulaci platů

Zasedání sněmovny. Na programu mimo jiného i druhé...
Zasedání sněmovny. Na programu mimo jiného i druhé...
Zasedání sněmovny. Na programu mimo jiného i druhé...
Zasedání sněmovny. Na programu mimo jiného i druhé...
Zasedání sněmovny. Na programu mimo jiného i druhé...
Zasedání sněmovny. Na programu mimo jiného i druhé...

Komentáři ze strany Soukupa se v tomto díle nevyhnula ani „hříšná ministryně“ Jana Maláčová, o níž prohlásil, že přestože je to taková „česká Matka Tereza,“ tak nyní v tom „lítá až po uši“. Téma se týkalo firmy OKsystem, dodavatele informačního systému Ministerstva práce a sociálních věcí, jejíž postoj už dle Pirátů „až tak OK nebyl“. Kauza se týká toho, že kvůli podpisu této smlouvu za miliardu korun v jeden den povýšila úřednice Lenka Bočková na náměstkyni Ministerstva práce a sociálních věcí. Soukup u této zprávy varoval, aby Maláčová neskončila zavřená ve Světlé nad Sázavou, kde by se jí ta sociální politika dělala podstatně hůře.

Následovalo varování vládě Andreje Babiše, aby začala opravdu makat. Varování se týkalo vyhlídek růstu ekonomiky státu. Soukup nynější vládě připomenul, aby neskončila stejně jako vláda za Miroslava Kalouska, jež se „sekla o více než sto miliard“, dodal, že: „Vláda Andreje Babiše má na to docela slušně našlápnuto.“

Fotogalerie: - Schillerová z bohnické léčebny

Psychiatrická klinika v Bohnicích
Součástí léčebny je i Divadlo za plotem, kde se ko...
Na tiskovou konferenci primáře Nešpora s  ministry...
... i policisté
Emeritní primář Karel Nešpor hovoří s redaktory Če...
Na tiskové konferenci se objevily i přístroje, pro...

A k Andreji Babišovi se Jaromír Soukup vrátil i ve druhé polovině pořadu, ve zprávě „Babiš si výsledky vycucal z prstu“. Vysvětlil, že se pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík „hodně zlobí“ na premiéra Andreje Babiše v souvislosti s nadhodnocováním úspěchů ETT.

Mikuláš Ferjenčík

  • Piráti
  • Právě jsem se vrátil z Parlamentu.
  • poslanec

Pirátský poslanec Mikuláš Ferječník ve středu na tiskové konferenci představil analýzu, která zpochybnila metodiku Ministerstva financí ČR pro výpočet vlivu EET na výběr daní. Z odborného materiálu vyplývá, že čísla udávaná vládou nejsou podložená relevantními daty. „Data a závěry expertizy dokazují, že vláda vliv EET a kontrolních hlášení účelově nadhodnocuje, aby vyhověla číslům, která si předem chybně stanovila. Osobně vládě doporučuji, aby se místo zvyšování byrokracie živnostníkům soustředila na boj proti daňovým únikům v řádu miliard, například do daňových rájů,“ shrnuje Ferjenčík závěry nezávislého zhodnocení údajného přínosu EET do státního rozpočtu. „Babiš si to prostě vycucal z prstu,“ řekl Ferjenčík.

Celý díl pořadu můžete zhlédnout ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

14:04 Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

Novinář Bohumil Pečinka se ve svém komentáři ostře pustil do premiéra Babiše. Za covid. Ministerstvo…