Snad voliče přesvědčíme, aby nás podpořili, říká Jurečka

27.05.2017 19:01

Prvním místopředsedou KDU-ČSL byl znovu zvolen ministr zemědělství Marian Jurečka. Získal 65,5 procenta hlasů, porazil šéfa poslaneckého klubu Jiřího Miholu. Jurečka novinářům řekl, že chce pokračovat v úspěšné spolupráci v tandemu s předsedou Pavlem Bělobrádkem, který dnes obhájil předsednický post. Hlavním úkolem v nejbližší budoucnosti je podle něj získat mezi voliči podporu pro koalici s hnutím Starostové a nezávislí (STAN).

Snad voliče přesvědčíme, aby nás podpořili, říká Jurečka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka
reklama

„Je to věrohodná politika, politika lidí nové generace, nezatížená skandály z minulosti – ani politickými, ani podnikatelskými,“ charakterizoval Jurečka spojenectví se STAN, které dnes na sjezdu delegáti definitivně schválili. „Byl bych rád, kdybychom naprosto otevřenou normální lidskou formou dokázali lidi přesvědčit, aby nám tu podporu dali větší než doposud,“ řekl Jurečka.

Ministr zemědělství je přesvědčen o tom, že ve spojení se Starosty mají lidovci šanci uspět v podzimních parlamentních volbách. Nepochybuje o tom, že koalice překoná i desetiprocentní hranici potřebnou pro zisk poslaneckých mandátů. „Se vší pokorou říkám, že tu podporu prostě máme,“ uvedl. Výsledek odhadl na 14 procent, což je podpora, kterou některé aktuální průzkumy přisuzují například sociálními demokratům.

Se staronovým předsedou Bělobrádkem vede Jurečka lidovce sedmým rokem. „Delegáti nám dali šanci v úspěšném tandemu s Pavlem Bělobrádkem pokračovat dál,“ komentoval výsledek dnešní volby Jurečka.

Více než šedesátiprocentní podporu spolustraníků vnímá Jurečka jako dostatečnou. „Myslím, že to byl férový otevřený souboj s Jirkou Miholou. Podpory si vážím, myslím, že přes 60 procent je slušná podpora,“ hodnotil.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

21:41 Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

Andrej Babiš vystoupil ve večerních zprávách na TV Nova. Odmítl se omluvit. Vakcíny řeší. Bez občanů…