Snad zvítězí princip divočiny, přeje si před zítřejším hlasováním aktivista a herec Vacek

20.02.2017 22:44

Proti senátnímu návrhu zákona o národních parcích, o němž budou zítra hlasovat poslanci, vystoupil v Kauze dne Rádia Impuls herec a ekologický aktivista Petr Vacek. Podle jeho názoru přísný zákon o národních parcích obcím na Šumavě jen prospěje.

Snad zvítězí princip divočiny, přeje si před zítřejším hlasováním aktivista a herec Vacek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Národní park Šumava
reklama

„Zákon se týká všech národních parků, ale třeba ten rozvoj je nejsilnější v Krkonoších nebo na Šumavě. Už teď je tam stavební boom. Lidí tam ale nepřibývá,“ poukázal Vacek na vznikající sportoviště, penziony a další objekty. 

„Dále by senátoři velice rádi, aby se asi předcházelo požárům v národních parcích... Takže tam chtějí stavět asfaltové cesty a přehrady,“ rýpl si dále Vacek do senátorské novely. „To jsou ale takové zásahy, že se z toho stane taková krajina jako všude jinde," posteskl si Vacek. „Divočiny máme málo a tímto zákonem by zanikla," domnívá se. 

Původní text ZDE.

Věří, že zítra i přes lobby prezidenta Miloše Zemana, který do sněmovny přijde podpořit senátorský návrh, zvítězí právě princip divočiny. „Fakta a čísla ukazují, že je to úplně naopak. Ten národní park je obrovské lákadlo. Turistika je tam značná, obce, které mají ve svém okolí nějakou přírodní zajímavost, jsou mnohem bohatší než jiné české obce. Sice neustále naříkají, jak je to rdousí, ale když se podíváte na fakta, tak vidíte, že se mají tisíckrát lépe než třeba lidi z východních Čech,“ podotkl s tím, že on sám přijde osobně podpořit poslanecký návrh.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ricinové fiasko burácí Sněmovnou. Chudák Kundra. Nějaký packal využil „užitečného idiota“, zlobí se Filip. Schwarzenberg to vzal po svém

20:20 Ricinové fiasko burácí Sněmovnou. Chudák Kundra. Nějaký packal využil „užitečného idiota“, zlobí se Filip. Schwarzenberg to vzal po svém

ANKETA Premiér Andrej Babiš (ANO) spolu s ministrem zahraničí Tomáše Petříčkem (ČSSD) dnes označili …