Snažíte se promyšleně likvidovat důchodce? udeřil šéf ČSSD na Kalouska

15.04.2012 11:55

Ministr financí Miroslav Kalousek a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se v Partii na Prima family naprosto neshodli na tom, jakým směrem by se měla ubírat opatření proti zadlužování české ekonomiky. Vládní návrhy jsou podle Sobotky nespravedlivé.

Snažíte se promyšleně likvidovat důchodce? udeřil šéf ČSSD na Kalouska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Kalousek v debatě evidentně tlačil Sobotku k přiznání, že bude po volbách spolupracovat s komunisty. „Jednou z možností je, že přijdou nové strany nebo se nějaké vrátí, další je velká síla sociální demokracie...“ uvedl Sobotka. Vyjmenoval, co všechno by ČSSD chtěla a Kalousek všechno odmítl. Tím se podle ministra ukázalo, že sociální demokracie může spolupracovat pouze s komunisty.

Vaše opatření jsou nespravedlivá, zlobil se Sobotka

„Jasná zpráva pro proevropského voliče znamená nechat zahraniční a fiskální politiku ovlivňovat komunisty,“ prohlásil Kalousek. „Starejte se, pane ministře, raději o to, že zahraniční politika České republiky není momentálně vůbec jednotná,“ napomenul ho Sobotka. Řekl také, že ČSSD vládne v krajích a má tam různobarevné koalice. „Jen bych rád připomněl, že na krajích se zahraniční politika nedělá, pane předsedo,“ opáčil Kalousek.

Vláda přišla s balíčkem velmi razantních opatření proti zadlužování státu. Sobotka několikrát zdůraznil, že tato opatření jsou nespravedlivá. Podle něj důchodci přispějí osmi miliardami a bohatí dvěma. „Ono jich je ale podstatně méně,“ smál se Kalousek. Sobotka navíc kritizoval, že vláda neustále mění, co dál udělá.

„Prosím pěkně, my jsme přece několikrát říkali, že se musíme řídit tím, jak se bude vyvíjet ekonomika. Na leden jsme měli tři scénáře,“ vysvětloval ministr financí. „Pokud se bude ekonomika vyvíjet podle naší prognózy, tak už do konce volebního období nemusíme dělat žádné takové razantní kroky,“ dodal. Zdůraznil však, že žijeme v době bouří a turbulencí a za pár měsíců může být všechno jinak. Sobotka však postup vlády označil za chaos.

Předseda ČSSD řekl, že vláda navrhuje přidat důchodcům pouze sto korun a poté ministr zdravotnictví Leoš Heger navrhne zvýšení poplatků u lékaře. „Je to promyšlený plán, jak zlikvidovat důchodce, nebo spolu nemluvíte?“ ptal se Sobotka. „U nás je velká míra rovnostářství ve srovnání s Evropou,“ tvrdil Kalousek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tálibán? Občanské fórum! Američané nejsou blbí. Generál, diplomat a další odhalili pravdu

7:00 Tálibán? Občanské fórum! Američané nejsou blbí. Generál, diplomat a další odhalili pravdu

Pokazili Američané v Afghánistánu, co mohli, nebo jde o hlubší taktiku, která směřuje k rozvrácení c…