Sněhurka Pekarová se sedmi trpaslíky. Obrázek, u kterého opozici ztuhne úsměv

02.07.2019 12:15

Lidová tvořivost byla, co se týče politiky a jejích představitelů, vždy jednou z českých předností. Od Bohuslava Chalupy nyní přišel nový název pro demokratickou opozici, jak se členové ODS, STAN, TOP 09 a KDU-ČSL rádi nazývají. Tisková konference mu připomenula klasickou pohádku. A připojil i komentář k jednáním o nedůvěře vládě: „Někdy jsou dvě slova lepší než hodinové duševní průjmy.“

Sněhurka Pekarová se sedmi trpaslíky. Obrázek, u kterého opozici ztuhne úsměv
Foto: Repro Facebook
Popisek: Demokratický blok
reklama

Názvů pro tzv. Demokratický blok, alianci stran ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN odporujících vládnímu ANO, je opravdu hodně. Od zkráceniny demoblok, kterou používá Jaromír Soukup na TV Barrandov přes označení demožumpa, jež je v oblibě mezi příznivci SPD a používá ho i komunistický poslanec Zdeněk Ondráček, až po spojení „debil blok“, které je taktéž možné nalézt na českém internetu.

Anketa

Vadí vám, že prezident Zeman zatím nepřijal demisi ministra kultury Staňka?

6%
90%
hlasovalo: 28103 lidí

Nové označení pro demokratický blok vymyslel také bývalý poslanec ANO Bohuslav Chalupa. Vychází z fotografie, kde jsou představitelé demokratického bloku pospolu na tiskové konferenci. Počet poslanců, které doplňuje poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová totiž přesně vychází na klasickou pohádku. „SNĚHURKA A SEDM TRPASLÍKŮ,“ píše Chalupa. Je otázkou, co bývalého poslance na pohádku přivedlo, je třeba přiznat, že sestřih Adamové Pekarové připomíná Sněhurku Walta Disneyho ze třicátých let. V jakém ohledu jsou Zbyněk Stanjura, Pavel Bělobrádek, Jan Bartošek, Pavel Fiala, Miroslav Kalousek, Petr Gazdík a Jan Farský trpaslíci, necháváme na úvaze Bohuslava Chalupy a čtenářů, stejně tak úvahy, který politik je který trpaslík.

V komentářích se sešla i jiná barvitá označení, například „demagogický a dementní blok, 7 volů a jedna jalovice“ či „parta hnojopletů“…

S Chalupovým označením nesouhlasil Dalibor Bartoš. „Nemám rád takovéto dehonestační výroky jakkoliv jsou někdy úsměvné… Spíše vidím nutnost lidem vysvětlovat, kde je vnitřní negativní logika tohoto spojení rádoby demokratů, kteří vznikli jen na popud Kalouska, když ANO vyhrálo volby… Jen mne velmi mrzí, že těch aníků je tak málo, kdyby jich bylo kolem 40 % bylo by jednodušší vládnutí…“ píše. Chalupa na to lakonicky odpovídá, že někdy jsou dvě slova lepší než hodinové duševní průjmy ve Sněmovně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

22:48 Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

Poslanecká Sněmovna dnes odpoledne projednávala návrh státního rozpočtu se schodkem 320 miliard koru…