Sněm hnutí ANO rozhodne o složení předsednictva

26.02.2017 6:24

Volba předsednictva bude hlavním bodem dnešního jednání celostátního sněmu hnutí ANO. Očekává se, že se vedení ANO proti předchozímu roku částečně obmění, v sobotu po tom ve svém projevu volal i znovuzvolený předseda Andrej Babiš. Uvedl ale také, že sám nebude dávat najevo, koho by v nejužším vedení hnutí chtěl mít.

Sněm hnutí ANO rozhodne o složení předsednictva
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tisková konference hnutí ANO
reklama

O funkci prvního místopředsedy hnutí se uchází předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek a středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Brněnský primátor Petr Vokřál, který získal jednu krajskou nominaci, se kandidatury vzdal a bude se ucházet o funkci řadového místopředsedy. Favoritem volby je dosavadní první místopředseda Faltýnek, který získal 11 krajských nominací.

Předpokládá se, že do funkce řadových místopředsedů by měli postoupit ministři obrany a životního prostředí Martin Stropnický a Richard Brabec, kteří dosud byli členy předsednictva. Stropnický dříve uvedl, že silnou podporu při kandidatuře na místopředsedu ANO považuje za nutnou podmínku proto, aby uvažoval o kandidatuře na prezidenta za hnutí. Babiš ale v sobotu uvedl, že na sněmu by se o postoji hnutí k volbě hlavy státu rozhodovat nemělo, je na to podle něj příliš brzy.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Až po uši v ho*nech.“ Zlý den Janka Kroupy: Mával tajným důkazem, který hned vybouchl

9:52 „Až po uši v ho*nech.“ Zlý den Janka Kroupy: Mával tajným důkazem, který hned vybouchl

V pokračování kauzy Janka Kroupy a ministra Hamáčka se ukázalo, od koho získal investigativní noviná…