Sněmovna asi schválí převod zbytku peněz na restituce do rozpočtu

10.05.2013 14:50

Sněmovna asi schválí novelu zákona o restitucích, která umožní převést z účtu určeného na nápravu některých majetkových křivd do státního rozpočtu zhruba 180 milionů korun. V dnešním druhém čtení nezazněly žádné pozměňovací návrhy, přijetí normy doporučil i rozpočtový výbor.

Sněmovna asi schválí převod zbytku peněz na restituce do rozpočtu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kromě veselí se ve sněmovně také hlasovalo

Předloha je podle ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) čistě technická a uvádí, jak naložit se zbytkovým účtem. Vznikl tím, že oprávněné osoby, které dostaly výrazně zhodnocené stavby, doplácely rozdíl.

Zákon o zmírnění následků některých majetkových křivd je jedním z prvních restitučních předpisů

"Hlavním důvodem navrhované změny je skutečnost, že agenda zákona se již blíží svému ukončení a bez této úpravy není možné finanční prostředky odvést do státního rozpočtu," uvedlo v důvodové zprávě Ministerstvo financí.

Zákon o zmírnění následků některých majetkových křivd je jedním z prvních restitučních předpisů, které přijala Česká republika po roce 1990. Důvodem bylo zmírnění některých majetkových křivd učiněných totalitním režimem.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

16:48 Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

„Já s tímhle končím, ve straně plné kreténů, kteří mají větší slovo, než normální lidi, pracovat neb…