Sněmovna by měla projednat zprávu komise k privatizaci OKD

30.01.2020 7:43

Sněmovna by měla dnes projednat závěrečnou zprávu vyšetřovací komise k privatizaci těžební společnosti OKD. Poslanci by také měli pokračovat v debatě nad zřízením jiné komise, která by se zabývala vlivy autoritářských režimů na dění v Česku. Na programu jsou také pravidelné interpelace na členy vlády, uvedla ČTK.

Sněmovna by měla projednat zprávu komise k privatizaci OKD
Foto: OKD
Popisek: OKD

Komise k OKD rozhodla o podání několika trestních oznámení. Míří například na bývalé ministry za ČSSD Bohuslava Sobotku a Milana Urbana a ministra za ODA a nynějšího prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého. Policie by měla posoudit působení podnikatelů Zdeňka Bakaly a Viktora Koláčka, kteří byli s OKD spojeni, i dalších lidí.

Sobotka, Urban, Dlouhý i Bakala tvrdí, že se ničeho nezákonného nedopustili. Trestní oznámení zpochybnil i bývalý člen komise, nynější ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), podle kterého nejsou podložená.

Zřízení vyšetřovací komise k vlivům autoritářských režimů už dříve zpochybňovali poslanci ANO, SPD, KSČM i ČSSD. Někteří zákonodárci soudí, že komise by mířila na Rusko a Čínu. Mluví se o tom, že by v dolní komoře mohla vzniknout běžná komise, která by se zabývala hybridními hrozbami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ajaj, nepříjemnost pro Fridrichovou? Na pomoc jí přispěchal Milion chvilek

20:20 Ajaj, nepříjemnost pro Fridrichovou? Na pomoc jí přispěchal Milion chvilek

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se rozhodla vést přestupkové řízení s Českou televizí kvůli…