Sněmovna dnes bude projednávat zvýhodnění biopaliv

23. 5. 2018 6:59

Poslanci dnes projednají zvýhodnění přimíchávání biopaliv z použitých tuků do pohonných hmot a změnu pravidel pro výpočet náhrady za ztrátu výdělku v zákoníku práce.

Sněmovna dnes bude projednávat zvýhodnění biopaliv
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sněmovní interpelace na premiéra v demisi Andreje Babiše. Babiš často jakoby odpovídal na úplně jinou otázku

Odpoledne Sněmovna opětovně posoudí předlohu, podle níž by například banky a spořitelní a úvěrová družstva musely poskytovat správcům daně údaje podle zákona proti praní špinavých peněz pro mezinárodní i tuzemskou správu daní. Zamítl ji Senát.

V úvodním kole by měli poslanci pokračovat v projednávání poslaneckého návrhu na zmírnění takzvaného protikuřáckého zákona. Předpokládá zejména to, že provozovatelé restauračních zařízení, v nichž se nepodává jídlo, by mohli zřizovat oddělené kuřárny. V prvním čtení je na programu také vládní návrh změn ve služebním zákonu.

Novela o ochraně ovzduší by vedle vládního návrhu o biopalivech mohla podle poslaneckých návrhů prodloužit lhůtu pro revize domácích kotlů a umožnit obcím zakázat vyhláškou spalování určitých paliv. Novela zákoníku práce by některým nezaměstnaným lidem po pracovním úrazu nebo s nemocí z povolání zajistila to, že jim nebude klesat s růstem minimální mzdy náhrada výdělku.

Do závěrečného schvalování by Sněmovna mohla poslat poslaneckou novelu o zrychlení výstavby dopravní infrastruktury. Po úpravách podpořených hospodářským výborem by u konkrétně vyjmenovaných významných dopravních staveb umožnila zahájit výstavbu nezávisle na sporu o výši náhrady za nemovitost, kterou je nutné vykoupit.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaromír Soukup má dost slibování politiků. Zakládá hnutí LIST a vstupuje do politiky

20:55 Jaromír Soukup má dost slibování politiků. Zakládá hnutí LIST a vstupuje do politiky

Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup ve své televizi oznámil, že zakládá politické hnutí Li…