Sněmovna rozhodne o kvótách na potraviny, mohla by vybírat radní ČT

13.04.2021 6:30

Poslanci by dnes mohli hlasovat o předlohách, které jim vrátil Senát. Patří k nim sledovaná potravinová novela, v níž senátoři odmítli uzákonit povinný podíl některých tuzemských potravin ve větších obchodech.

Sněmovna rozhodne o kvótách na potraviny, mohla by vybírat radní ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR
reklama

V předběžném programu je také výběr čtveřice členů Rady České televize (ČT). Řádná schůze Sněmovny začne odpoledne.

Některé opoziční kluby a Senát vyzývají k odkladu volby televizních radních. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize.

V pedagogické předloze chce horní komora upravit financování učitelů v základních uměleckých a vyšších odborných školách a v trestní novele například odložit zavedení terapeutických programů pro řidiče. V soudní předloze senátoři prosazují ponechání nynějšího rozsahu spolurozhodování přísedících u soudů za přiměřenou odměnu. Senát vrátil poslancům k opětovnému posouzení například také zahrádkářský zákon.

Po senátním vetu by měla Sněmovna znovu hlasovat o poslanecké novele o veřejných zakázkách, podle níž by správa hmotných rezerv mohla nakupovat i určitou dobu po ukončení nouzového stavu ochranné prostředky proti koronaviru bez výběrových řízení. V návrhu programu schůze je opět také novela o pokutách podnikatelům za porušování protikoronavirových restrikcí vydaných podle krizového zákona. Dolní komora dosud o senátním vetu této předlohy nehlasovala. Provládní strany zatím neměly kvůli karanténám a izolacím dostatek poslanců na to, aby zamítavé stanovisko horní komory přehlasovaly.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…