Sněmovna rozhodne o vydání Roznera (SPD) k stíhání

13.03.2019 7:04

Sněmovna rozhodne dnes odpoledne o vydání Miloslava Roznera (SPD) k trestnímu stíhání. Poslanci také budou volit zástupce ombudsmanky Anny Šabatové. Dopoledne bude dolní komora schvalovat vládní cizineckou novelu a poslanecké návrhy na zřízení Národní sportovní agentury a proti kumulaci odměn z některých politických funkcí.

Sněmovna rozhodne o vydání Roznera (SPD) k stíhání
Foto: Facebook
Popisek: Miloslav Rozner

Roznera chce policie stíhat kvůli jeho výrokům o někdejším romském táboře v Letech u Písku. Sněmovna jeho obvinění s největší pravděpodobností neumožní. Mandátový a imunitní výbor totiž poslancovo vydání ke stíhání nedoporučil i s ohledem na obdobné případy z minulosti.

Zástupce veřejné ochránkyně práv budou poslanci vybírat ze čtyř adeptů. Šanci obhájit funkci bude mít Stanislav Křeček, kterého navrhl stejně jako právníka Zdeňka Koudelku prezident Miloš Zeman. Senát nabídl poslancům bývalou ústavní soudkyni a senátorku Elišku Wagnerovou a děkanku Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně Markétu Seluckou.

Cizinecká novela zavádí kvóty pro ekonomické migranty a povinné integrační kurzy pro zahraniční pracovníky, ale také mimořádná pracovní víza. Pozornost vyvolala úprava bezpečnostního výboru, která by zrušila soudní přezkum správních rozhodnutí o vyhoštění cizinců z Česka. Sněmovna ji asi neschválí jako protiústavní. Velkou šanci má naopak pozměňovací návrh k urychlení procesu vyhoštění cizinců, kteří byli v Česku opakovaně odsouzeni pro úmyslný trestný čin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Respekt šíří fake news? Ozval se jeho bývalý šéfredaktor

14:43 Respekt šíří fake news? Ozval se jeho bývalý šéfredaktor

Kauza nákupu televize Nova Petrem Kellnerem rozhádala i dva bývalé kolegy z magazínu Respekt. Tím pr…