Zákon o svobodném přístupu k informacím se podle vládního návrhu neměl vztahovat nejen na poskytování údajů o probíhajícím trestním řízení, ale také na „informace týkající se trestního řízení“ s výjimkou rozsudků. Ministerstvo vnitra změnu hájilo s tím, že informace bude možné získat postupem podle trestního řádu od policie nebo státního zastupitelství.
Sněmovna ale přijala kompromisní návrh Ondřeje Profanta (Piráti), podle něhož informace nebudou poskytnuty pouze v případě, pokud by to mohlo zmařit účel trestního řízení, „zejména zajištění práva na spravedlivý proces“. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) s tím nakonec souhlasil.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
K tomu vašemu sběru podpisů na kandidátky
Nepřijde mi to špatný nápad, ale na druhou stranu, to nemáte nic důležitějšího na práci, než sbírat podpisy? Zaznamenal jsem, že ke sběru dochází třeba i v době, kdy jedná Sněmovna. Proč je nesbíráte třeba o víkendu či ve volném čase? A když už sbíráte podpisy pro nominaci a pak logicky i hlasy pro ...
Další články z rubriky
15:00 Profesor Keller: Představme si, jak Foltýn vysvětluje lidským troskám z koncentráků, že byly okupovány
NEKOREKTNĚ S KELLEREM Plukovník není blondýna. Tak pojmenoval svůj nový komentář pro ParlamentníList…
- 12:03 Fialova umělkyně Pazderková terčem krutého vtipu
- 10:40 Milion chvilek „nebere peníze od státu“. Ti, co ho platí, však ano
- 9:43 Ivan Hoffman: Válka je mediální projekt. I novináři mají na rukou krev
- 21:37 Nešťastný den Nerudové. „Poučení“ hned po dvou tweetech
- 18:02 Souček byl odvolán. Zní obavy, co bude dál. Ale přišel náznak, kdo by ho nahradil