Sněmovní hejtmani prý inspirují. Ředitel chce vést dvě nemocnice vzdálené stovky kilometrů

23.02.2014 11:31

Ředitel karlovarské krajské nemocnice Petr Svoboda zároveň zastává stejný post v kyjovské nemocnici na druhé straně republiky. A o post v Kyjově nyní usiluje znovu. „S jídlem roste chuť a příklady táhnou,“ kritizuje ho za to poslankyně KSČM Miloslava Vostrá ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz.

Sněmovní hejtmani prý inspirují. Ředitel chce vést dvě nemocnice vzdálené stovky kilometrů
Foto: red
Popisek: Miloslava Vostrá

Svoboda za práci v té západočeské nemocnici pobírá plat sto tisíc korun. A nyní se znovu hlásí do výběrového řízení na post ředitele v Kyjově, což se Vostré ani trochu nelíbí.

„Je mi tak trochu líto, že zřejmě chybí v České republice dobří manažeři, jinak by se totiž nemohlo stát, že se ředitel Karlovarské krajské nemocnice, který dlouhou dobu řediteloval souběžně i nemocnici v Kyjově, přihlásí do výběrového řízení, které vypsal jihomoravský krajský úřad, jenž v opakované soutěži znovu hledá ředitele kyjovské nemocnice. Je až obdivuhodné, že Petr Svoboda u souběhu funkcí stíhá i dovolenou v Itálii," rýpá do něj.

Celý text ZDE.

Svobodovo odůvodnění, že tak jedná hlavně v zájmu rodiny, Vostrou zaskočilo. „Zřejmě však finanční situace Petra Svobody nebude tak špatná, když zvládá dovolenou na svazích italských hor,“ uvádí na jeho adresu.

Svoboda je opravdu „motivující"

Kritikou nešetří ani jihočeského hejtmana Michala Haška (ČSSD) a karlovarského hejtmana Josefa Novotného (ČSSD), kteří jsou zároveň i poslanci.

„Máte vůbec čas sledovat dění v organizacích Vám podléhajících? Karlovarská nemocnice na tom není nijak zvlášť dobře. Plat ředitele Svobody v Karlových Varech je 100 000 Kč. Máte snad dojem, pánové, že ze stotisícového platu nelze v České republice uživit rodinu? Bylo by dobré vrátit se mezi lidi a zeptat se, kolik mají měsíčně oni na provoz rodiny. Chápu však, že příklad, který má Svoboda ve Vás, je opravdu motivující," zlobí se Vostrá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takže vy se nestydíte, uhodila Drtinová na Klause juniora. A jelo to celých dvacet minut

16:44 Takže vy se nestydíte, uhodila Drtinová na Klause juniora. A jelo to celých dvacet minut

Poslanec a zakladatel hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší je přesvědčen, že Evropská unie výrazně om…