Sněmovní komise k reorganizaci policie vyslechne nejvyšší žalobce

31.08.2016 6:39

Sněmovní vyšetřovací komise ke sporné reorganizaci celostátních policejních útvarů vyslechne dnes odpoledne státní zástupce. Na uzavřené zasedání mají dorazit nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová a náměstek olomouckého vrchního žalobce Pavel Komár.

Sněmovní komise k reorganizaci policie vyslechne nejvyšší žalobce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová
reklama

Členové komise by mohli debatovat i o únicích informací, které se objevily v některých médiích. Podle předsedy Pavla Blažka (ODS) sice nepocházejí od poslanců, ale spíše ze spisů. Chce navrhnout protiopatření.

Reorganizace policejních útvarů vyvolala značnou roztržku mezi koaličními ČSSD a ANO, kritizovali ji někteří žalobci. Komise se zabývá různými podezřeními souvisejícími s postupem policejního prezidia, policistů z protimafiánského útvaru i státních zástupců z olomouckého vrchního státního zastupitelství ohledně změn v policii. Výsledky má dát plénu do konce října.

Komise už dříve vyslechla bývalého šéfa protimafiánského útvaru Roberta Šlachtu, který od policie kvůli nesouhlasu s reorganizací odešel, a olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana. Ištvan dal členům komise dokument, který vypracoval bývalý detektiv protimafiánského útvaru Jiří Komárek. Výslech Komárka, jenž se kvůli reorganizaci dostal do ostrého sporu s policejním prezidentem Tomášem Tuhým, členové komise v srpnu nedokončili.

Před poslance už předstoupili Tuhý, jeho náměstek Zdeněk Laube a náměstek ředitele nové Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Vild, jenž dříve vedl protikorupční útvar. V plánu jsou i výslechy ministrů vnitra a financí Milana Chovance (ČSSD) a Andreje Babiše (ANO), prezidentova kancléře Vratislava Mynáře a bývalého ředitele civilní kontrarozvědky Jiřího Langa.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chodili spolu. On měl covid, udal ji hygieně. Její rodiče zuřili. Ale proč? Prymula se zblázní

11:45 Chodili spolu. On měl covid, udal ji hygieně. Její rodiče zuřili. Ale proč? Prymula se zblázní

„Nikoho jsem hygieně neudala, nejsem bonzačka. Půjčím si psa od sousedů a fízlové mi můžou políbit p…