Sněmovní výbor podpořil návrh rozpočtu kapitoly zdravotnictví

10.12.2013 11:17

Sněmovní zdravotnický výbor dnes doporučil poslancům schválit návrh rozpočtové kapitoly Ministerstva zdravotnictví pro příští rok. Ministerstvo by mělo hospodařit s 6,89 miliardy korun. Ve srovnání s rozpočtem schváleným pro letošek je to asi o 400 milionů korun víc.

Sněmovní výbor podpořil návrh rozpočtu kapitoly zdravotnictví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lékař s pacientem, ilustrační foto
reklama

Ministr v demisi Martin Holcát označil návrh rozpočtu pro zdravotnictví za obligátní, vychází podle něho z historických zkušeností. Většina peněz, konkrétně 5,36 miliardy korun, půjde na běžné výdaje. Zpravodaj Jaroslav Krákora (ČSSD) podotkl, že větší význam má výběr zdravotního pojištění, které činí asi 230 miliard korun za rok, a dotace měst a krajů.

Předlohu kritizoval Petr Bendl (ODS), podle kterého nejsou vidět priority ministerstva. "Položky jsou téměř stejné, nic se nemění," podotkl. Výbor požádal na návrh exministra Leoše Hegera (TOP 09) ministerstvo, aby napříště předkládalo časová porovnání položek včetně těch, které se týkají například organizací spadajících pod ministerstvo a velkých investičních akcí.

Zdravotnický výbor si pospíšil

Zdravotnický výbor byl letos první, který resortní rozpočtovou kapitolu na rok 2014 projednal. Další výbory se sejdou nad jednotlivými kapitolami dnes a ve středu. Jejich stanoviska probere v pátek rozpočtový výbor. Návrh státního rozpočtu, který předpokládá schodek 112 miliard korun, budou poslanci schvalovat příští týden.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...

10:55 Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...

Podle spolku Milion chvilek nedávné zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem přispělo k cílenému rozvra…