Sněmovnu už půl roku nikdo neřídí, udeřila Němcová. A vzpomněla na Zemana

07.11.2014 19:11 | Zprávy
autor: mp

Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) řekla své k vulgaritám prezidenta Zemana v nedělních Hovorech z Lán. Zavzpomínala přitom, že prezident byl při zatím posledním odemykání korunovačních klenot na Hradě opilý. Prý to z něj cítila a chtěla odejít. A to není jediná věc, která se jí na politické kultuře posledních let nelíbí. O dalších se rozpovídala v pátečním Interview ČT24.

Sněmovnu už půl roku nikdo neřídí, udeřila Němcová. A vzpomněla na Zemana
Foto: ODS
Popisek: Miroslava Němcová při

Hned v úvodu odsoudila cestu místopředsedy sněmovny a šéfa komunistů Vojtěcha Filipa do Ruska za politikem, který je na sankčním seznamu EU a USA. Sněmovna se od této cesty ve svém usnesení distancovala, takže Filip nemohl vystupovat jménem dolní komory českého Parlamentu. „Jak předseda Hamáček, tak místopředseda Vojtěch Filip věděli, že sněmovna je proti této cestě,“ podotkla ve vysílání. Cestu nedoporučili ani premiér Bohuslav Sobotka a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (oba ČSSD). A přece si Filip skrze Hamáčka cestu zrealizoval.

Musíme se dohodnout

Následně se Němcová vyjádřila ke stávajícímu sporu ministra financí Andreje Babiše (ANO) a ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD). Poslankyně doufá, že se dozvíme, co za tímto sporem ve skutečnosti je, ale v obecné rovině velmi litovala toho, že veřejnost musí tyto spory sledovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…