Šňupat z Bible je na uměleckém kanále v pořádku, usnesla se televizní rada

22.02.2014 19:20

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) má plné ruce práce s televizním pořadem na programu ČT Art Tečka páteční noci kvůli mnohdy kontroverznímu chování hostů pořadu. Naposledy rozhodla, že vystoupení skupiny Vanessa, během kterého její členové nešetřili vulgarismy a šňupali bílý prášek z Bible, bylo z hlediska zákona v pořádku.

Šňupat z Bible je na uměleckém kanále v pořádku, usnesla se televizní rada
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Podle serveru iDnes.cz, který o rozhodnutí RRTV informuje, neprotestovala rada ani proti jinému dílu pořadu, kde docent brněnského VUT Václav Stratil zpíval skladbu Sieg heil, Baby. Uvedla to předsedkyně rady Kateřina Kalistová ve vysílání rádia Wave Českého rozhlasu.

„Kanál ČT Art je platforma, na níž lze dát prostor nekonformním umělcům, uměleckým uskupením. Jejich přirozeností je právě bourat zažité představy, urážet nebo dráždit. To je z hlediska svobody projevu v pořádku, i když chápu, že to mnohé diváky irituje," prohlásila Kalistová.

Nejen pořad, ale i jeho producentka vyvolává kontroverze

Kreativní producentka brněnské Tečky Kamila Zlatušková pro server uvedla, že už když se pořad na ČT Art vymýšlel, bylo cílem to, aby se odlišoval od tvorby pražského a ostravského studia. „Sami jsme si rádi vzali roli těch, co mapují takzvaný okraj hudební scény. Okrajem je i proto, že tady deset let nebyl pořádný hudební pořad, který by se tomu věnoval. Asi i kvůli tomu potom vystoupení Vanessy v Tečce způsobilo takový šok," podotkla producentka.

Nejen hosté pořadu Tečka páteční noci, který Zlatušková produkuje, budí kontroverze. Nyní se podle iDnes.cz stane předmětem zájmu pravděpodobně také sama producentka. V neděli totiž Česká televize odvysílá první díl nové řady dokumentárního seriálu Čtyři v tom, kde Zlatušková vystupuje jako jedna z matek, jejichž osudy štáb sleduje. Sama se přitom rozhodla po porodu vrátit do práce a péči o dítě svěřit manželovi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …