Sobotka: Babiše čekají problémy

14.10.2014 7:14

Na všech místech, kde sociální demokraté v komunálních volbách zaostali, chce vést předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka diskuze. Například v Ostravě a Frýdku-Místku. Tam si za výsledek můžeme zčásti sami, hodnotí výsledky voleb lídr sociální demokracie v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Sobotka: Babiše čekají problémy
Foto: Daniela Černá
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

Podle Bohuslava Sobotky je volební výsledek sociální demokracie v Ostravě především výsledkem toho, že tam vládla osm let, což je prý vždycky kritická doba. Přesto vůči svým lidem nezůstává kritický. „Ostravská sociální demokracie si ten výsledek do značné míry způsobila sama,“ míní s tím, že se bude muset najít někdo, kdo bude novým lídrem a povede ostravskou ČSSD v opozici. Žádné zásahy shora Sobotka neplánuje.

K personálním změnám prý dojde i ve Frýdku-Místku. Tam se strana propadla z 37 procent na 22. „Je logické, že když vyhrajeme v Bohumíně, Karviné, Novém Jičíně, což jsou města ve stejném regionu obdobně velká, a prohrajeme ve Frýdku-Místku, tak z toho budou muset vyvodit jasný závěr,“ říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Za 4 roky bude mít ANO problém

V něm premiér popsal, čím podle něj Andrej Babiš dosáhl tak dobrého výsledku ve velkých městech. Podle něj se právě tam projevují celostátní preference politických stran. „Tam, kde se lidé více znají, tak se pořadí otočilo, velmi často sociální demokracie byla schopna porážet ANO,“ dodal.

Předseda ČSSD si navíc myslí, že ANO bude čím dál víc politickou stranou. „Za čtyři roky bude mít stejný problém jako ty klasické strany,“ míní s tím, že je to na druhou stranu budíček i zdravá konkurence, pokud se objeví někdo, kdo donutí klasické strany, aby se více otevřely.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipovská pod nátlakem politiků. Ještě před dnešní Radou ČT vyšel klíčový text. Komu bude horko?

15:27 Lipovská pod nátlakem politiků. Ještě před dnešní Radou ČT vyšel klíčový text. Komu bude horko?

„Odvoláním dozorčí komise není a ani nemůže být ohrožena nezávislost České televize,“ říká ekonomka …